Не всі отримали пенсії, субсидії по-новому, допомога ООН, житло для ВПО та інше – головне за тиждень в соціалці.  

Підсумки основних соціальних новин у нашому дайджесті за 28 серпня – 3 вересня. 

В Україні хочуть змінити механізм призначення субсидій

Оновити механізм призначення житлових субсидій та пільг пропонують у Міністерстві соціальної політики України. Аби захистити права внутрішньо переміщених осіб на отримання субсидій та пільг, призначення такої допомоги пропонують здійснювати через Пенсійний фонд України, що дозволить українцям подавати документи на отримання виплат з будь-якої точки України. Загалом близько трьом мільйонам українців знадобиться субсидія. Минулого опалювального сезону житлові субсидії отримувало трохи більше 2,5 млн людей. Усім їм допомогу перепризначили автоматично. Ще близько півмільйону українців може знадобитися субсидія через зменшення чи втрату доходів.

Довідку ВПО можна отримати навіть за відсутності реєстрації в небезпечних регіонах

Як зазначають у Мінреінтеграції, на «кризову лінію» для внутрішньо переміщених осіб почастішали скарги про відмову у видачі довідок ВПО через те, що місце проживання зареєстроване не на тих територіях, де тривають бойові дії або які знаходяться в тимчасовій окупації. Проте відповідно до чинного законодавства, відсутність такої реєстрації не може бути підставою для відмови у видачі довідки ВПО.  

Ще 500 родинам переселенців нададуть пільгові кредити на житло

Як повідомили в Державному фонді сприяння молодіжному житловому будівництву, саме стільки сімей відібрали для участі в рамках проєкту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб». Переможців обирали серед зареєстрованих у програмі шляхом випадкового вибору за допомогою генератора випадкових чисел. Такий відбір проводять уже вдесяте. Учасники програми, які здобули перемогу, зможуть взяти іпотечний кредит на житло до 20 років під ставку 3% на рік. 

Мешканцям чотирьох областей пояснили, куди звертатись для евакуації

В кількох областях України наразі проводиться обов’язкова евакуація. У Мінреінтеграції нагадують, куди потрібно звертатися для евакуації залежно від міста. Окрім цього, оприлюднено графік  15 евакуаційних рейсів з Донеччини у вересні.

Українці з 11 областей отримають кошти від ООН

Ще 1 048 575 заяв українців Міністерство соціальної політики передало для виплати грошової допомоги від Всесвітньої продовольчої програми ООН. Заявників обирали із зареєстрованих на платформі «єДопомога». Загалом понад мільярд доларів планують надати постраждалим від війни українцям до кінця року.

Російським військовим біля Запорізької АЕС роздають таблетки від радіації

Про візит МАГАТЕ, ситуацію довкола атомної станції і що робити в разі радіаційної аварії Соціальній інформаційній платформі розповів екс-міністр екології та ядерної безпеки Юрій Костенко.

Відтепер пенсійне посвідчення можна завантажити на телефон

Електронне пенсійне посвідчення доступне в застосунку Дія для українських пенсіонерів. Для того, аби завантажити документ, потрібно оновити застосунок. Окрім цього, в Дію тепер можна завантажити ще три документи – посвідку на тимчасове чи постійне проживання, англомовні версії закордонного паспорта, водійського посвідчення та техпаспорта на автівку, шеринг автомобіля. Однак електронне пенсійне посвідчення, буде доступне не всім українцям.

Перші п’ять постраждалих від війни родин на Київщині отримали нові будинки

Родини з Київщини, які через війну втратили оселі, отримали нове житло. Як повідомив голова Київської обласної військової адміністрації, документи та ключі вже передали родинам.

В українських школах розпочнуть роботу спеціалісти з безпеки

У зв’язку з війною в українських школах з’являться нові посади – «спеціалісти з безпеки». Окрім того, за кожним навчальним закладом України, незалежно від форми власності, закріплений відповідальний співробітник ДСНС, який готовий надати методичну підтримку і рекомендації з питань безпеки. Також для школярів розробили «Абетку з безпеки».

Виплату пенсій за серпень завершили: 17% профінансованих сум не доставлено

Виплату серпневих пенсій завершили. Загальна сума пенсійних виплат за місяць сягнула 51,4 млрд грн. Пенсіонери, які отримують свої виплати на банківські картки, отримали їх у повному обсязі. У зв’язку з труднощами доставки пенсій через «Укрпошту» в регіони, які знаходяться в окупації, блокуванні чи зоні активних бойових дій, лише 83,1% профінансованих сум дійшли до отримувачів.