Близько трьом мільйонам українців знадобиться субсидія

Близько трьом мільйонам українцям знадобиться субсидія в новому опалювальному періоді. Такий прогноз озвучив заступник міністерки соціальної політики України Віталій Музиченко в ефірі національного телемарафону.

За його словами, минулого опалювального сезону житлові субсидії отримувало трохи більше 2,5 млн людей. Усім їм допомогу перепризначили автоматично. Ще близько півмільйону українців може знадобитися субсидія через зменшення чи втрату доходів.

«На цей опалювальний період ми прогнозуємо те, що чисельність одержувачів субсидій може збільшитися. Це об’єктивно характеризується падінням доходів населення, але ми не прогнозуємо за рахунок стримування фактору тарифів, залишення тарифів на поточному рівні, що це буде дуже суттєво. Власне, ми говоримо, можливо, про 10-15% збільшення контингенту одержувачів субсидій – орієнтуємося до 3 млн домогосподарств», – наголосив Музиченко.

Як зазначив заступник очільниці Мінсоцполітики, люди, які потребують субсидії, можуть у будь-який час звернутися для її оформлення, але краще це зробити до початку опалювального періоду.

Нагадаємо, безробітним для отримання субсидії потрібно зареєструватися в центрі зайнятості, а боржникам за комунально-житлові послуги – укласти договір про реструктуризацію боргу.