В українських школах розпочнуть роботу спеціалісти з безпеки

У зв’язку з війною в українських школах з’являться нові посади – «спеціалісти з безпеки». Наразі 17 таких фахівців уже закінчили навчання та готові розпочати роботу в новому навчальному році. Про це повідомила заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко в ефірі націонаного телемарафону.

Розпочнуть роботу «вихователі з безпеки» в 17 територіальних громадах – одній міський та 16 сільських та селищних громад в дев’яти областях: Запорізькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Київській, Одеській, Рівненській, Сумській, Черкаській та Чернівецькій.

Проєкт «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі» реалізовується Міністерством внутрішніх справ спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Спеціалістів навчали на базі Національної академії внутрішніх справ України протягом двох тижнів, надалі навчання продовжуватиметься в онлайн-режимі.

За словами голови підкомітету з питань вищої освіти комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлії Гришиної, у спеціалістів з безпеки буде кілька завдань:

– слідкувати за тим, щоб діти вчасно спускалися в укриття під час повітряних тривог;
– вчити дітей основним правилам поводження з вибухонебезпечними предметами, правилам дорожнього руху;
– допомагати школам взаємодіяти з поліцейськими та рятувальниками для створення максимально безпечних умов навчання;
– протидіяти булінгу.

Нагадаємо, через воєнні загрози, у шести областях України, а також таких великих містах як Дніпро та Кривий Ріг, не буде очного навчання.

Фото: ДСНС