Майже всім пенсіонерам підвищать пенсії

Наступного року Кабмін запускає пенсійну реформу. Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, метою реформи є забезпечити, щоб кожен український пенсіонер мав солідарну пенсію не нижче ніж 30 % його середньої зарплати протягом життя. А разом з накопичувальною складовою це буде не менше як 50 %.

Наступного року передбачене також проведення індексації з 1 березня. Її обіцяють зробити, як і всю солідарну систему, справедливішою, зрозумілішою та прозорішою.

У нарахуванні пенсій буде запроваджена бальна система. Вона вирівняє диспропорції між пенсіонерами, які давно вийшли на пенсію, і тими, хто зробив це нещодавно. Відповідно виплати пенсіонерам, які виходили на пенсію раніше, підтягнуться до сучасного рівня.

Це відбуватиметься таким чином: щомісяця працевлаштовані громадяни сплачують внесок до Пенсійного фонду. Внесок буде перерахований у бали відповідно до співвідношення між зарплатою людини та середньою зарплатою по Україні на той момент. Якщо людина платила внески із зарплати, яка є середньою по країні — вона отримає 10 балів. Вище середньої по країні — отримає, наприклад, 12 або більше балів, менше середньої — 8 балів. Потім ці бали щороку будуть так само перераховуватись назад у пенсію відповідно до актуальної середньої заробітної плати.

Як наголосив Денис Шмигаль, таким чином солідарна пенсійна система буде захищеною від інфляції та девальвації.

«Через те, що індексацію не проводили щороку, або навіть якщо її проводили, вираховували коефіцієнт за три минулі роки, що по суті занижує індексацію, ця сума постійно не проіндексовувалась на реальну вартість. Тому кошти, які були отримані у 2000 році, вже у 2014 році суттєво по розміру відставали від тих, які були пізніше нараховані. І точно відрізнялися від суми, яку отримувала людина, яка мала таку ж зарплату і стаж, але вийшла на пенсію у 2014 році», — пояснила причини пенсійної реформи міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

За її словами, фактично пенсію підвищать усім, кому її призначили більше як три роки тому.

На збільшення видатків Пенсійного фонду заклали додаткові 100 млрд грн. В основному, це доходи з ЄСВ захисників.

Читайте також: Мінімальна пенсія зросте на 268 грн.

Фото: freepik