В Україні хочуть змінити механізм призначення субсидій

Оновити механізм призначення житлових субсидій та пільг пропонують у Міністерстві соціальної політики України. Зокрема, його хочуть зробити екстериторіальним. Про це повідомили в пресслужбі відомства.

Така потреба викликана воєнним часом – зокрема, активним переміщенням населення з небезпечних регіонів.

При цьому прийом документів та призначення субсидій та пільг і досі є прив’язаним до органів соцзахисту за місцем реєстрації людини навіть попри те, що у регіонах, де тривають активні бойові дії чи які знаходяться в окупації, опрацювання заяв на субсидії неможливе. При переміщенні ж органів соцзахисту в інші населенні пункти опрацювання таких заяв займає багато часу – від кількох тижнів до кількох місяців, адже людину мають зняти з обліку за місцем проживання та призначити виплати за новим місцем проживання. Окрім цього, оригіналами поданих та виплатних документів є паперова форма, що також небезпечно в умовах війни, адже їх можуть знищити.

Аби захистити права внутрішньо переміщених осіб на отримання субсидій та пільг, призначення такої допомоги пропонують здійснювати через Пенсійний фонд України, що дозволить українцям подавати документи на отримання виплат з будь-якої точки України.

У випадку ухвалення запропонованої постанови Кабінетом Міністрів України, переселенці зможуть звертатися для отримання субсидій та надання пільг до органів ПФУ, ЦНАПів за новим місцем проживання, або ж подавати заявки онлайн до місцевих органів, у тому числі через додаток «Соціальна громада».

Окрім того, ухвалення постанови дозволить запобігти втраті даних громадян, які дають підстави для отримання житлових субсидій і пільг, адже всі документи зберігатимуться в електронній формі.

Нагадаємо, за прогнозами Мінсоцполітики, близько трьом мільйонам українців можуть знадобитися субсидії в новому опалювальному сезоні.