Довідку ВПО можна отримати навіть за відсутності реєстрації в небезпечних регіонах

Підтвердити місце проживання переселенці можуть не лише реєстрацією місця проживання в паспорті. Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Як зазначили в Мінреінтеграції, на «кризову лінію» для внутрішньо переміщених осіб почастішали скарги про відмову у видачі довідок ВПО через те, що місце проживання зареєстроване не на тих територіях, де тривають бойові дії або які знаходяться в тимчасовій окупації.

Проте відповідно до чинного законодавства, відсутність такої реєстрації не може бути підставою для відмови у видачі довідки ВПО.

У разі відсутності в паспорті позначки про реєстрацію на території, де тривають активні бойові дії, які перебувають в окупації чи блокуванні, людина може надати інші документи та матеріали, які підтверджують її проживання там. Це можуть бути:

– військовий квиток;
– трудова книжка;
– документ, який підтверджує право власності на майно;
– документи про освіту;
– довідка з місця навчання;
– рішення органів влади про влаштування дитини до дитячого закладу, у прийомну родину, будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування;
– медичні документи;
– фотографії, відеозаписи тощо.

Мінреінтеграції вже надіслало листи обласним військовим адміністраціям з відповідними роз’ясненнями. Якщо у реєстрації все ж відмовляють, потрібно повідомити про це на «гарячі лінії» Мінреінеграції чи уповноваженого з питань ВПО:

– 15-48;
– 066-813-62-39.

Нагадаємо, раніше в Мінреінтеграції пояснили, куди мешканцям небезпечних регіонів звертатися для евакуації.