Майже половина закладів не готові до навчання, для школярів розробили «Абетку з безпеки»

Незабаром стартує новий навчальний рік. Створення безпечного освітнього середовища в умовах війни наразі є спільним завданням державної і місцевої влади та всіх учасників навчального процесу. Міністерство внутрішніх справ включається у підготовку до навчального року одразу в кількох площинах.

«МВС активно співпрацює з військовими адміністраціями та балансоутримувачами навчальних закладів, надаючи їм всю можливу методичну підтримку. За кожним навчальним закладом України, незалежно від форми власності, закріплений відповідальний співробітник ДСНС, який готовий надати методичну підтримку і рекомендації з питань безпеки», – розповів перший заступник міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін.

Він також наголосив, що робота з підготовки закладів освіти до навчального року, яка була визначена Президентом України, як пріоритетна, активно провадиться.

«Нагадаю, ми починали з трохи більш ніж 10% готовності навчальних закладів до навчального року. Сьогодні ми маємо трохи більше 50%, які охоплюють понад 50% студентів, учнів, дошкільнят», – повідомив заступник міністра.

Аби підготувати дітей до викликів, які диктує війна, у МВС також розробили безпекову абетку для школярів, що була презентована 25 серпня.

«Ця «Абетка» дає базові рекомендації щодо поведінки у найбільш типових екстраординарних ситуаціях пов’язаних із воєнним станом: від реагування на сигнал «Повітряної тривоги» до базових дій у разі хімічної чи радіоактивної небезпеки. А також охоплює питання булінгу, дотримання правил дорожнього руху. Це надзвичайно корисний посібник. І, до речі, мої діти почали сьогоднішній ранок з її вивчення. Тому раджу його всім для прочитання й використання», – наголосив Єнін.

«Абетка з безпеки» доступна онлайн на офіційному вебсайті МВС України.

Нагадаємо, ще у двох великих містах України не буде очного навчання.