Лікарням без кондиціонерів держава не дасть грошей

Лікарні спроможної мережі, які не матимуть кондиціонерів у палатах, з наступного року не зможуть контрактуватися за певними пакетами із НСЗУ, повідомляють у МОЗ.

У відомстві зазначають, що сучасна якісна медицина — це не лише про високотехнологічне обладнання, стандарти лікування та медиків-професіоналів. Це й про комфортне перебування в лікарнях як пацієнтів, так і медиків.

Під час контрактування із НСЗУ на 2022 рік однією з вимог до лікарень, які надають спеціалізовану медичну допомогу, була наявність резервного джерела електропостачання. Це дозволило медичній системі акумулювати 4095 генераторів та вистояти, попри численні атаки ворога на енергетичну інфраструктуру України. 

Але медзаклади спроможної мережі повинні бути готові не лише до викликів холодів, а й до викликів спеки. 

«На жаль, що стосується кондиціонування ситуація зовсім інша. Кондиціонери встановлені лише у 12 % палат. МОЗ допомагає лікарням і із залученням коштів для реконструкції, і з дорогим обладнанням. Забезпечити ж комфортні умови перебування безпосередньо в палатах — це те, що фінансово під силу самим закладам. Ми бачимо це з тих залишків коштів, які є сьогодні на рахунках в лікарнях, за даними Нацслужби здоров’я. Це понад 23 мільярди гривень. Ці кошти — не абстрактні цифри на рахунках, вони мають використовуватися на благо пацієнтів та покращення якості надання медичної допомоги», — зазначає міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. 

Наразі з понад 54 000 палат в лікарнях спроможної мережі кондиціонери мають лише 6897. Тобто кондиціонерами забезпечені лише 12 % палат. 

Тому перед кожним керівником лікарні, яка увійшла до спроможної мережі, стоїть завдання до кінця року «покрити» кондиціонерами палати та ординаторські в медзакладах. 

Ті лікарні, які не зможуть забезпечити кондиціонерами палати відповідно до вимог, втратять можливість контрактуватися з Національною службою здоров’я за певними пакетами вже з 1 січня 2024 року.

Фото: medplatforma.com.ua

Читайте також: В інституті раку відкрили реабілітаційне відділення для пацієнтів з онкологією та військовими травмами.