Субсидії та видатки на пенсії зменшуються, але зарплати мають зрости – основні новини соціалки за тиждень

Минулий тиждень був багатий на новини у соціальній тематиці. Розповідаємо про найбільш актуальні події, які стались в соціалці з 1 по 7 травня.

 ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Українцям виплачуватимуть значно менші субсидії

Допомогу на оплату житлово-комунальних послуг українці отримуватимуть меншого розміру. Про це заявила заступниця міністерки соціальної політики Дарія Марчак під час телемарафону. Такі зміни пов’язані з настанням неопалювального сезону, який триватиме з 1 травня по 30 вересня, і під час якого громадяни споживають набагато менше енергоресурсів.

Зарплати цього року зростуть

Заробітні плати в українців поступово зростатимуть, а рівень безробіття — знижуватиметься. Про це йдеться в щоквартальному інфляційному звіті Національного банку України.

До потерпілих на виробництві направлятимуть соціальних працівників

Відтепер потерпілі внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання замість грошової компенсації отримуватимуть соціальні послуги з догляду та медичні послуги. Оприлюднено відповідну постанову Кабміну від 28.04.2023 № 438.

 

Інші новини, які цікавили українців:

 Пенсіонерам виплатили на 500 млн грн менше, ніж минулого місяця

У квітні на пенсійні виплати українцям пішло 57,1 млрд грн. Про це повідомили в Пенсійному фонді. Це на 500 млн грн менше, ніж минулого місяця.

Кількість вакансій в Україні побила рекорд

Ринок праці в Україні поступово відновлюється й досягає показників довоєнного рівня, а конкуренція серед претендентів на одну посаду зменшується. Про це йдеться в дослідженні одного з найбільших інтернет-порталів пошуку роботи Work.ua.

Влітку можливий дефіцит електроенергії

Цього року в Україні можливий дефіцит електроенергії. Про це заявив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Зазвичай в Україні протягом весни й літа спостерігається надлишок потужностей, і тоді Україна здатна експортувати електроенергію. А восени й взимку, під час похолодання, — дефіцит. Але цього року через значні пошкодження наших електростанцій ми можемо бачити дефіцит і влітку. І його треба буде компенсувати збільшенням потужностей на теплових електростанціях та імпортом електроенергії», — сказав посадовець.

Частина українців не отримає грошову допомогу в травні

У травні частина українців залишиться без субсидії, а частина — без виплат до 9 травня. Про це та інші зміни, що чекають на українців в травні, йдеться в матеріалі Соціальної інформаційної платформи.