Українцям виплачуватимуть значно менші субсидії

Допомогу на оплату житлово-комунальних послуг українці отримуватимуть меншого розміру. Про це заявила заступниця міністерки соціальної політики Дарія Марчак під час телемарафону.

Такі зміни пов’язані з настанням неопалювального сезону, який триватиме з 1 травня по 30 вересня, і під час якого громадяни споживають набагато менше енергоресурсів.

«Середній розмір субсидії на опалювальний період становив приблизно 1600 грн. У неопалювальний період розмір субсидії значно зменшиться. У минулому неопалювальному сезоні такий розмір становив приблизно 350 грн на одну родину. На поточний сезон немає умов для того, щоб збільшувався розмір субсидії, оскільки тарифи не змінюються. Тому ми орієнтуємося на ті видатки, які були раніше», —  заявила Марчак.

Субсидії на неопалювальний сезон цього року перепризначать автоматично практично всім, хто їх отримував в опалювальному сезоні, якщо не змінилися дані про майновий стан чи склад домогосподарства, і відсутній борг в розмірі понад 680 грн. Якщо заборгованість є, субсидію призначать в разі реструктуризації боргу.

Головне фото: suspilne.media