Влітку можливий дефіцит електроенергії

Цього року в Україні можливий дефіцит електроенергії. Про це заявив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Зазвичай в Україні протягом весни й літа спостерігається надлишок потужностей, і тоді Україна здатна експортувати електроенергію. А восени й взимку, під час похолодання, — дефіцит. Але цього року через значні пошкодження наших електростанцій ми можемо бачити дефіцит і влітку. І його треба буде компенсувати збільшенням потужностей на теплових електростанціях та імпортом електроенергії», — сказав посадовець. 

За словами Кудрицького, нині в Україні ремонтують майже всю енергосистему, оскільки багато енергетичних об’єктів зруйновано. 

«Дуже багато об’єктів Укренерго було пошкоджено й ми активно займаємося їх відновленням. Але також дуже значними є пошкодження електростанцій, особливо теплових і гідроелектростанцій, які закривають дуже суттєву частку нашого балансу. Тому ремонтна кампанія весни й літа 2023 року буде однією з найскладніших», — зазначив голова правління.  

На таке становище впливає як велика частка руйнувань, так і те, що частина об’єктів енергосистеми знаходиться на непідконтрольній Україні території. Йдеться передусім про Запорізьку атомну електростанцію та інші. За словами голови правління, їхніх потужностей не вистачало як взимку, так і тепер. 

«Влітку ми будемо активувати всі наявні генерувальні потужності для того, щоб у період ремонтів підтримувати баланс енергосистеми. Але, можливо, необхідно буде замість експорту електроенергії, який зараз здійснюється, використовувати також й імпорт для покриття нашого споживання», — сказав Кудрицький.

Нагадаємо, тарифи на електроенергію залишаться незмінними до кінця травня.

Фото: ascania.energy