Частина українців не отримає грошову допомогу в травні

У травні частина українців залишиться без субсидії, а частина — без виплат до 9 травня. Про це та інші зміни — читайте у нашій публікації.

З 1 травня по 30 вересня триває неопалювальний сезон, а це означає, що частина українців залишиться без допомоги на оплату житлово-комунальних послуг, оскільки платіжки будуть меншими. Субсидії не призначать у разі, якщо платіжки за комуналку будуть меншими ніж 15 % від доходів домогосподарства. Окрім цього, боржники, які мають заборгованість від 680 грн, і не уклали договір про реструктуризацію, також не можуть розраховувати на допомогу. Субсидію не нададуть і тим, хто здійснив масштабну покупку на суму понад 50 тисяч гривень. Більшості українців житлову субсидію призначать автоматично, проте дехто муситиме обов’язково звернутися за її призначенням — про це детальніше за посиланням.

Водночас позитивною новиною є те, що платіжки не підвищаться, адже, окрім того, що зменшаться суми за теплову енергію, сталими до кінця травня залишаться й тарифи за електроенергію. Тарифи на воду також поки підвищувати не планують.

Ветерани та жертви нацистських переслідувань не отримають щорічну одноразову грошову допомогу у травні. Цього року й надалі її приурочуватимуть до Дня Незалежності, тобто кошти всім, хто має на них право, виплатять у серпні.

У травні частина українців зможе отримати нову грошову допомогу. Допомогу за шкоду здоров’ю зможуть отримати працівники об’єктів критичної інфраструктури, держслужбовці та посадові особи місцевого самоврядування, якщо вони стали особами з інвалідністю під час повномасштабної війни внаслідок збройної агресії росії. Наразі Кабінет Міністрів розробляє порядок отримання такої допомоги. З її розмірами можна ознайомитися за посиланням.

Окрім цього, уже з 10 травня в «Дії» в тестовому режимі запрацює програма «єВідновлення», за якою українцям надаватимуть компенсацію на ремонт пошкодженого внаслідок бойових дій житла.

Ще одна травнева зміна — скорочення кількості відділень Укрпошти, де обмінюватимуть старі лампочки розжарювання на енергоощадні. Відтепер обміняти їх можна буде лише в обласних центрах, де зберігається великий попит.

Фото: depositphotos.com