До потерпілих на виробництві направлятимуть соціальних працівників

Відтепер потерпілі внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання замість грошової компенсації отримуватимуть соціальні послуги з догляду та медичні послуги. Оприлюднено відповідну постанову Кабміну від 28.04.2023 № 438.

Кошти на такі послуги отримуватимуть не самі потерпілі, а їх надавачі — це можуть бути як професійні надавачі соціальних послуг, так і члени сім’ї потерпілого чи інші особи, якщо потерпілий має інвалідність I групи, не здатний  до самообслуговування й  потребує постійного стороннього догляду.

Як наголошують у Мінсоцполітики, для отримання соціальних послуг нікуди звертатися не потрібно. Усі потерпілі, які потребують такого догляду, знаходяться на обліку в Пенсійному фонді. ПФУ складатиме відповідні списки й передаватиме їх до органу місцевого самоврядування за місцем перебування потерпілого. Після цього до потерпілого направлять соціального працівника, який надасть йому необхідні роз’яснення, а також допоможе укласти договір з надавачем послуг та налагодити взаємодію із закладами охорони здоров’я.

Як пояснили в Пенсійному фонді, медичні послуги, у тому числі з надання мобільної паліативної допомоги, потерпілі зможуть отримати в сімейних лікарів, з якими уклали декларацію, у межах програми медичних гарантій.