План відновлення України, цифровізація послуг та допомога постраждалим під час війни, – головне за тиждень в соціальній сфері

Пенсійний кур’єр підбив підсумки основних соціальних новин 4-10 липня.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль презентував План відновлення України на найближчі десять років. Згідно ним, відновлення України розділене на три етапи: 1. Відновлення тут і зараз. 2. Fast recovery (швидке відновлення). 3. Довгострокова трансформація.

Водночас триває цифровізація країни, і незабаром в Дії з’являться пенсійне посвідчення та посвідка на проживання. Долучитися до тестування пенсійного посвідчення можуть усі, кому документ видано з 2014 року.

Крім того, в Дії можна буде перевірити справжність нотаріального документа. Здійснюватиметься така перевірка за допомогою QR-коду. На першому етапі з QR-кодом будуть формуватися та перевірятися такі документи як довіреність; договір оренди транспортних засобів; заява, на якій нотаріус засвідчує справжність підпису.

Актуальне рішення ухвалив Конституційний Суд: українців, які перебувають на квартирному обліку, не зніматимуть з нього в разі переїзду до іншого населеного пункту. В ухвалі Суду наголошується на особливо тісному зв’язку між гарантованими Конституцією України правом на житло, а також свободою пересування й вільного вибору місця проживання.

Не будуть порушені у разі простою чи відпустки без збереження зарплати і права держслужбовців — це не впливатиме на присвоєння їм чергового рангу. Не присвоїти черговий ранг можуть лише у зв’язку із застосуванням дисциплінарного стягнення, а також протягом шести місяців з дня отримання держслужбовцем негативної оцінки за результатами оцінювання його службової діяльності.

Важлива звістка надійшла цього тижня і від Червоного Хреста. Сім’ї загиблих під час ракетного обстрілу Кременчука отримають грошову допомогу від цієї благодійної організації. Попередньо йдеться про виплати в розмірі 10 тисяч гривень на кожну сім’ю. Наразі готуються списки загиблих людей, які погоджуватимуть зі слідчими органами.

Постраждалі від війни сім’ї можуть отримати допомогу і від благодійного фонду «Щаслива дитина». Її можуть отримати сім’ї з дітьми, які проживали до 24 лютого 2022 року чи наразі проживають у Донецькій (крім днр), Запорізькій чи Херсонській областях. Це може бути як фінансова допомога, так і допомога продуктами харчування чи іншими потрібними речами.

Не можемо оминути увагою й інформацію про те, що на час війни українці мають змогу прихистити дитину, яка залишилась без піклування. Для того, аби стати учасником програми, потрібно залишити заявку в Telegram чат-боті «Дитина не сама». Строк опрацювання заявки – до 5 днів.

Також цього тижня було завершено виплати за програмою єПідтримка. Усі, хто подавав заявку на отримання допомоги в розмірі 6500 грн, її отримали. Усього кошти одержали 5 млн людей на загальну суму 30,9 млрд грн.

Україна отримає грант $1,7 млрд на оплату медичних послуг. Кошти будуть спрямовані для покриття витрат державного бюджету на оплату медичних послуг за програмою медичних гарантій. Це надзвичайно вагома підтримка з боку наших американських партнерів.