З’явився План відновлення України

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль презентував План відновлення України на найближчі десять років. Як повідомив заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк, презентація відповідної платформи відбулась під час дводенної конференції з питань відновлення України у швейцарському місті Лугано.

Згідно з Планом, відновлення України розділене на три етапи:

1. Відновлення тут і зараз – відновлення критичних для життя людей об’єктів (умовний приклад – відновлення опалення у Чернігові).
2. Fast recovery (швидке відновлення) – відновлення пошкодженої інфраструктури: шкіл, лікарень, будівництво тимчасового житла).
3. Довгострокова трансформація.

Для відновлення застосовуватимуть два підходи:

– регіональний, коли партнери братимуть відповідальність за відбудову певного регіону (наприклад, Латвія допоможе відбудувати Бучу, Швейцарія – Одеську область тощо);
– параметричний – тобто реалізація проєктів за певними параметрами (як приклад, Програма енергоефективності).

У рамках плану визначено перелік національних програм для прискорення стійкого економічного зростання країни. Загалом, План відновлення наразі розрахований на десять років і передбачає реалізацію 850 проєктів у різних сферах: зміцнення оборони і безпеки, інтеграцію в ЄС, енергетичну незалежність, поліпшення бізнес-середовища, розвиток економіки, системи освіти, відновлення та модернізацію житла, інфраструктури регіонів, соціальної інфраструктури, модернізації системи охорони здоров’я, забезпечення ефективної соціальної політики, розвиток системи культури та спорту тощо.

Частину проєктів реалізовуватимуть з 2023 по 2025 рік, частину – з 2026 по 2032 рік, частину – впродовж усіх десяти років. Заплановане фінансування наразі становить понад 750 млрд доларів. Кошти надходитимуть з бюджету, завдяки репараціям, кредитам, грантам та пожертвам.

Ознайомитися детальніше з програмами та подати власну ідею для відновлення України можна за посиланням.

Нагадаємо, усі зруйновані росіянами об’єкти заносять на спеціальну «Карту руйнувань».