Простій і відпустка без збереження зарплати не впливатимуть на присвоєння рангу держслужбовцю

Періоди простою та перебування у відпустці без збереження заробітної плати під час воєнного стану зараховуватимуть до строку, що дає право на присвоєння чергового рангу держслужбовцю. Таке роз’яснення надали в Національному агентстві України з питань державної служби.

Як зазначається в роз’ясненні, відповідно до частини шостої статті 39 Закону України від 10.12.2015 № 889-VIII «Про державну службу», черговий ранг держслужбовцю присвоюється що три роки з урахуванням результатів оцінювання його службової діяльності.

Згідно з частиною першою статті 26 Закону України №504/96-ВР «Про відпустки», держслужбовцю можуть надати відпустка без збереження зарплати на термін, який не перевищує 15 календарних днів на рік. Проте частина третя статті 12 Закону України №2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» передбачає, що протягом дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження зарплати без обмеження терміну, встановленого Законом «Про відпустки».

Таким чином, простій і відпустка без збереження зарплати не впливатимуть на присвоєння рангу держслужбовцю. Не присвоїти черговий ранг можуть лише у зв’язку із застосуванням дисциплінарного стягнення, а також протягом шести місяців з дня отримання держслужбовцем негативної оцінки за результатами оцінювання його службової діяльності.