Пенсії, гуманітарна й соцдопомога мешканцям Херсонщини, виплати ВПО новонародженим, отримання посвідчення на повернення в Україну: основні новини соціалки за тиждень

Пенсії, гуманітарна й соцдопомога мешканцям Херсонщини, виплати ВПО новонародженим, отримання посвідчення на повернення в Україну, – основні новини соціальної сфери минулого тижня, які ви могли пропустити.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Мешканцям деокупованої Херсонщини доставляють гуманітарну допомогу: куди звертатися

Мешканцям звільнених від російських військ населених пунктів Херсонської області продовжують доставляти гуманітарну допомогу. До цього долучилися й міжнародні організації.

Завдяки цьому мешканці деокупованих регіонів можуть безкоштовно отримати харчі, питну воду, гігієнічні засоби, медикаменти, постіль, будівельні матеріали, ліхтарі та генератори. Окремо плануються міжнародні проєкти з грошової підтримки населення. Зокрема, Червоний Хрест виділив 100 млн грн на виплату одноразової допомоги в розмірі 1200 грн на людину. Виплачувати ці кошти розпочнуть уже наступного місяця.

Виплати ВПО можуть отримувати новонароджені

Внутрішньо переміщені особи, які оформили довідку ВПО, мають право оформити таку довідку й для своєї дитини, у тому числі й новонародженої. Виплати на дитину в такому разі також нараховуються.

Розмір виплати на дитину становить 3000 грн на місяць і не залежить від зарплати батьків чи інших повнолітніх членів родини, їхніх доходів чи наявності майна.

Виплати внутрішнім переселенцям затримують через людський та технічний фактори

Два фактори є причинами затримки виплат для внутрішньо переміщених осіб — це людський та технічний. Про це заявив заступник міністерки соціальної політики України Віталій Музиченко під час телемарафону.

За його словами, йдеться про неопрацювання поданих документів працівниками відповідних органів, якщо такі документи люди подавали особисто, а також технічні збої, які відбулися навесні при подачі заяви на оформлення виплат через «Дію».

Інші новини, які цікавили українців:

Заяву про надання соціальної допомоги людині можуть подавати не лише родичі

Кожен українець має право на отримання соціальної допомоги в разі потреби. Заяву на отримання такої допомоги в органи соцзахисту населення мможуть написати не лише сама людина чи її рідні, а й будь-хто небайдужий. Про це заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі «Сніданку з 1+1».

«Особливість соціальних послуг полягає в тому, що фахівець соціальної роботи в громаді мав би сам виявляти людей, що їх потребують. Ми до цього прагнемо, сподіваюсь, що колись так і буде. Але будь-хто, хто знає, що людині потрібна послуга, може заявити про це в управління соцзахисту чи будь-який центр соціальних служб», — зазначила міністерка.

До Херсона, Маріуполя та Сімферополя можна придбати залізничні квитки

Українці вже можуть придбати квитки на «Потяг до перемоги». Про старт продажів квитків до вже деокупованих та ще не звільнених міст в рамках проєкту «Квитки до перемоги» заявили в Укрзалізниці.

Наразі вже можна придбати квитки на перші рейси з Києва до п’ятьох українських міст: звільненого Херсона та поки окупованих Донецька, Маріуполя, Луганська та Сімферополя.

Для отримання посвідчення на повернення в Україну тепер можна звертатися до міграційної служби

Українці, яких примусово депортували до росії, тепер можуть отримувати посвідчення на повернення в Україну безпосередньо від Державної міграційної служби. Відповідна постанова Кабміну набрала чинності вчора, 14 листопада.

Як повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, для того, аби виготовити таке посвідчення, людина може самостійно звернутися на гарячу лінію Мінреінтеграції за номером: 15–48.

До суспільно корисних робіт уже залучили понад тисячу безробітних

До суспільно корисних робіт залучили вже 1036 безробітних. Про це повідомили в Міністерстві економіки України. Наразі проєкт реалізують у п’яти областях.

Найбільшу кількість безробітних таким чином працевлаштували на Сумщині (499 людей) та Київщині (209 осіб). На Чернігівщині до суспільно корисних робіт наразі залучили 176 безробітних, на Донеччині — 107, на Полтавщині — 45.

Пенсії та соцдопомоги мешканці деокупованої Херсонщини можуть отримати грошовими переказами

Пенсії та соціальні допомоги мешканців звільнених від російських військ Херсона та населених пунктів Херсонщини, які отримували їх раніше через Укрпошту, наразі знаходяться на спеціальних рахунках в Ощадбанку та «ПриватБанку». Отримати їх можна у вигляді грошового переказу. Про це заявила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович під час телемарафону.

«Ми переводили на всі можливі банківські рахунки в надії, що людина зможе якось ці кошти зняти. Відповідно, за поточний місяць пенсія знаходиться на рахунку в Ощадбанку, за попередні – поштовим переказом у «ПриватБанку». Кожен з цих банків має частинку вашої пенсії, і ви можете її забрати. Аналогічно стосується й соціальних допомог. У будь-який момент ви можете їх забрати», – наголосила Жолнович.