Пенсії та соцдопомоги мешканці деокупованої Херсонщини можуть отримати грошовими переказами

Пенсії та соціальні допомоги мешканців звільнених від російських військ Херсона та населених пунктів Херсонщини, які отримували їх раніше через Укрпошту, наразі знаходяться на спеціальних рахунках в Ощадбанку та «ПриватБанку». Отримати їх можна у вигляді грошового переказу. Про це заявила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович під час телемарафону.

«Ми переводили на всі можливі банківські рахунки в надії, що людина зможе якось ці кошти зняти. Відповідно, за поточний місяць пенсія знаходиться на рахунку в Ощадбанку, за попередні – поштовим переказом у «ПриватБанку». Кожен з цих банків має частинку вашої пенсії, і ви можете її забрати. Аналогічно стосується й соціальних допомог. У будь-який момент ви можете їх забрати», – наголосила Жолнович.

За словами міністерки, як тільки Укрпошті дозволять зайти на деокуповані території, виплати почнуть розносити поштарі. Отримати гроші на руки можуть і люди, які отримували кошти на банківські картки. Для цього потрібно подати заяву про переведення виплат з банку на Укрпошти – подати її можна до Пенсійного фонду України, старост чи інших посадовців звільнених населених пунктів. Аналогічно можна подати заяву й для переведення пенсій чи соцдопомог з Укрпошти на банківську картку.

«Переведення будуть робитися швидко і людина зможе отримати свої виплати так, як їй зручно», – заявила Жолнович.

Нагадаємо, мешканцям Херсона також доступна безкоштовна медична допомога.

Ілюстративне фото: kyiv.znaj.ua