Заяву про надання соціальної допомоги людині можуть подавати не лише родичі

Кожен українець має право на отримання соціальної допомоги в разі потреби. Заяву на отримання такої допомоги в органи соцзахисту населення можуть написати не лише сама людина чи її рідні, а й будь-хто небайдужий. Про це заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі «Сніданку з 1+1».

«Особливість соціальних послуг полягає в тому, що фахівець соціальної роботи в громаді мав би сам виявляти людей, що їх потребують. Ми до цього прагнемо, сподіваюсь, що колись так і буде. Але будь-хто, хто знає, що людині потрібна послуга, може заявити про це в управління соцзахисту чи будь-який центр соціальних служб», — зазначила міністерка.

За її словами, є спеціальні соціальні фахівці, які ці послуги надають, — як працівники соцслужб, так і представники різноманітних громадських організацій.

«Будь-яка людина може написати заяву в управління соцзахисту про те, що є потреба, щоб надавали, наприклад, послугу догляду вдома. Є соціальні фахівці, які працюють, зазвичай, у територіальних центрах обслуговування населення. Це можуть бути представники громадських організацій, яких громада найме для такої допомоги, інші люди, які за кошти громади надають таку послугу», — наголосила Жолнович.

Читайте також: На деокупованих територіях не вистачає соцпрацівників: для охочих ними стати проведуть навчання.

Фото: vitatv.com.ua