Виплати внутрішнім переселенцям затримують через людський та технічний фактори

Два фактори є причинами затримки виплат для внутрішньо переміщених осіб — це людський та технічний. Про це заявив заступник міністерки соціальної політики України Віталій Музиченко під час телемарафону.

За його словами, йдеться про неопрацювання поданих документів працівниками відповідних органів, якщо такі документи люди подавали особисто, а також технічні збої, які відбулися навесні при подачі заяви на оформлення виплат через «Дію».

«Тут ситуація може бути різного характеру — банально від людського фактора, коли цю заявку хтось не відпрацював — пішов у відпустку чи звільнився, захворів. Крім того, у нас було достатньо системне питання стосовно інформаційної взаємодії щодо документів, які заходили через додаток «Дія». Через шалений попит на цю послугу відбувся технічний збій», — зазначив посадовець.

Ті, хто подавали заявку через «Дію», але вона зависла, можуть повторно подати її особисто через органи соцзахисту чи ЦНАПи — виплати в такому разі нараховуватимуть з моменту, коли заявка була подана вперше. Зробити це потрібно до 1 грудня.

Фото: lexinform.com.ua