Тарифи на воду підвищують, робочі місця збільшують, а вступники реєструють електронні кабінети, — основні новини соціалки за тиждень

Розповідаємо про найбільш актуальні події, які відбулись в соціальній сфері країни з 26 червня по 2 липня.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

У Польщі відновив роботу кол-центр для українців

При посольстві України в Польщі відновлено роботу кол-центру та інфоліній. Як повідомили на сайті посольства, отримати необхідні консультації можна з понеділка по п’ятницю з 8:30 до 16:30.

Понад 14 тисяч робочих місць з’являться в Україні

Ще понад 14 тисяч робочих місць з’являться в Україні завдяки програмі «Власна справа», у рамках якої можна отримати мікрогранти на започаткування та розвиток бізнесу. Про це заявила заступниця міністерки економіки Тетяна Бережна.

З трьох областей України евакуювалося понад 139 тис. людей

Евакуація з небезпечних регіонів України продовжується. Як повідомили в Мінреінтеграції, лише з трьох небезпечних областей України в інші регіони перемістилося понад 139 тис. осіб.

Інші новини, які цікавили українців:

Умови надання виплат і житла українцям у Чехії зміняться

З 1 липня набули чинності умови надання житла та виплат українцям, які через повномасштабну війну евакуювалися до Чехії. Як зазначають у Мінреінтеграції, це передбачено поправками до Lex Ukrajina V.

Тарифи на воду підвищать у два етапи

В Україні зростуть тарифи на воду. Таке рішення 29 червня ухвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Підвищення торкнеться 33 водоканалів, а його середній розмір становитиме 32 %.

При отриманні пенсії у зв’язку з втратою годувальника добровільні пенсійні внески робити не можна

У разі отримання дитиною пенсії у зв’язку з втратою годувальника укласти договір про добровільну участь у пенсійному страхуванні та робити відповідні внески не можна. Як пояснюють у ГУ Пенсійного фонду в Донецькій області, це неможливо, оскільки особа фактично і так є пенсіонером.

Для вступників розпочалася реєстрація електронних кабінетів

1 липня розпочався головний етап вступної кампанії 2023 — реєстрація електронних кабінетів. Це стосується категорій вступників до закладів фахової передвищої, вищої та професійної/ професійно-технічної освіти.