Рішення про підвищення тарифів на воду можуть переглянути

Рішення про підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, яке НКРЕКП ухвалила 29 червня, не погоджене з урядом, непрофесійне й потребує перегляду. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський.

«М’яко кажучи, ганебне рішення. Непрофесійне. Не погоджене з урядом. Ми не можемо і не будемо сприймати спокійно такі рішення. Уряду доручено представити рішення у відповідь. І вони будуть», — зазначив він під час щоденного звернення до українців.

Схожу заяву зробив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. За його словами, таке рішення є неприйнятним і йде в розріз з політикою уряду.

«Ми робимо все можливе, аби забезпечити соціальну справедливість. Збільшуємо пенсії. Виплачуємо субсидії всім, хто їх потребує. Допомагаємо регіонам для сталості тарифів на тепло і гарячу воду. Тоді як непогоджені рішення комісії йдуть у розріз із політикою уряду», — зазначив він.

Прем’єр-міністр запевнив, що дав доручення міністру енергетики й Міністерству інфраструктури провести додаткові консультації з НКРЕКП щодо можливості перегляду  рішення про підвищення тарифів.

Як заявив міністр енергетики України Герман Галущенко, рішення НКРЕКП ухвалювалося без належного обговорення, є необгрунтованим та не відповідає умовам воєнного часу. За його словами, на Україну чекає надскладний опалювальний сезон і зараз реалізують наймасштабнішу ремонтну кампанію в енергосекторі за часи незалежності. Тому кожне рішення будь-якого державного органу має допомагати енергокомпаніям якнайшвидше відновитись після безпрецедентних російських атак та якнайкраще підготуватись до наступної зими.

Фото: agronews.ua