Умови надання виплат і житла українцям у Чехії зміняться

Відзавтра зміняться умови надання житла та виплат українцям, які через повномасштабну війну евакуювалися до Чехії. Як зазначають у Мінреінтеграції, це передбачено поправками до Lex Ukrajina V, які набувають чинності 1 липня.

Що з безкоштовним житлом?

Соціальне житло надаватимуть лише на 150 днів з моменту надання тимчасового захисту. Якщо на момент набуття чинності поправки цей термін вичерпано, українцям нададуть ще 90 додаткових безкоштовних днів на пошук квартири.

Що з виплатами?

Окремі виплати для українців скасують. Діятиме лише комплексна фінансова допомога, яка об’єднуватиме витрати на житло та інші потреби. Після того, як мине 150 днів з моменту надання тимчасового захисту, переселенці отримуватимуть прожитковий мінімум в розмірі 3130 крон (5200 грн).

Які виплати отримуватимуть власники житла, які прихистили українців?

Виплати отримуватимуть лише власники житла, які прихистили українців і живуть з ними — 2400 крон замість 3000. Якщо власники не живуть з переселенцями, отримувати допомогу вони не будуть — українці муситимуть укласти договір про оренду і сплачувати за житло з комплексної допомоги.

Нагадаємо, Чехія зайняла третє місце серед країн з найбільшою кількістю шукачів притулку з України.

Фото: umnews.org