Тарифи на воду підвищать у два етапи

В Україні зростуть тарифи на воду. Таке рішення 29 червня ухвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Підвищення торкнеться 33 водоканалів, а його середній розмір становитиме 32 %.

«Ми до цього рішення йшли дуже довго, опрацьовували питання та проводили розрахунки — ще з минулого року. Цілком розуміємо, що складові тарифу суттєво змінилися, зокрема, і вартість реагентів, і ціна на електроенергію, і вартість паливно-мастильних матеріалів. І це цілком об’єктивний фактор і чинники, які впливають на це рішення. Важливим є і фактор війни, яка спричиняє зменшення споживання послуг по окремих територіях України — і це теж є чинником, який впливає на збільшення ціни», — пояснив необхідність зростання тарифів член НКРЕКП Руслан Кайдаш.

За його словами, для деяких водоканалів підвищення відбудеться у два етапи, що зробить його не таким відчутним для споживачів. Перший етап відбудеться вже з 1 липня, а другий — з 1 вересня.

«Ми виходили з кількома розрахунками — певні з них передбачали один етап збільшення тарифів, але після детального аналізу ми зрозуміли, що таке зростання по деяких водоканалах — досить суттєве. Воно може бути дуже негативно сприйняте суспільством, тому були певні уточнення й розрахунки. І на сьогодні ми виходимо з пропозицією з двоетапним зростанням тарифів для деяких водоканалів, у яких відбувається більше середнього зростання тарифів на воду», — зазначив Кайдаш.

Посадовець також запевнив, що ціни ж у платіжках зростуть приблизно на 60 гривень.

«Зростання платіжки на водопостачання та водовідведення для середньостатистичної сім’ї становитиме близько 60 гривень. Це не занадто висока цифра, але ми маємо розуміти, що цим ми забезпечимо належну роботу водоканалів і наявність води в крані належної якості», — підкреслив член НКРЕКП.

Нагадаємо, що у червні зросли тарифи на електроенергію, проте до кінця року їх більше не підвищуватимуть.

Фото: pik.net.ua