Виплати ВПО та пенсіонерам, медичні безоплатні послуги, зміни назв вулиць: головне за тиждень

Пенсійний кур’єр нагадує про найважливіші події соціальної сфери тижня, що минув.

«Жодній категорії внутрішньо переміщених осіб виплати не скасовуються», – Лазебна Міністерка соціальної політики України: не можна говорити про скасування виплат переселенцям з травня, адже йдеться не про зміну принципу нарахування допомоги, а про зміну кількості населених пунктів, які підпадають під таку допомогу.

Право на дострокове призначення пенсії за віком надали одному з батьків важко хворих дітей
Батьки дітей, хворих на тяжкі, рідкісні захворювання, яким не встановлено інвалідність, та які виховали їх до досягнення шестирічного віку, мають право на дострокове призначення пенсії за віком. Таке право надається одному з батьків, відповідно до Закону України від 15 лютого 2022 року №2040-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства».

Не всі працюючі пенсіонери отримають перераховані виплати у червні:Анонсовані раніше виплати перерахованих пенсій працюючим пенсіонерам зможуть отримати не всі. Як повідомили у Міністерстві соціальної політики, частині пенсіонерів перерахунки проводитимуть з 1 липня.

Видатки на допомогу переселенцям збільшили на 12,5 млрд грн : Анонсовані раніше виплати перерахованих пенсій працюючим пенсіонерам зможуть отримати не всі. Як повідомили у Міністерстві соціальної політики, частині пенсіонерів перерахунки проводитимуть з 1 липня.

Запрацювала «гаряча лінія» для родичів загиблих, полонених та зниклих безвісті військових: В Україні запустили «гарячу лінію» МВС для звернень рідних та близьких полонених, зниклих безвісти та загиблих українських захисників. На багатоканальній лінії можна дізнатися інформацію про своїх рідних, отримати психологічну допомогу, а також роз’яснення щодо своїх прав.

Ветерани та їхні сім’ї можуть отримати фінансову допомогу на власну справу: Український ветеранський фонд запустив проєкт з мікрофінансування бізнесу, який передбачає грошове відшкодування на купівлю товарів, необхідних для ведення власної справи.

Змінилася назва вулиці: чи доведеться переоформляти документи: Як розповів юрист Валентин Красовський, у разі прийняття рішення про перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо) чи при зміні нумерації будинків відповідні зміни вносяться до реєстру територіальної громади. При цьому усі попередні топонімічні назви та інші дані там теж обов’язково зберігаються. Звісно, за побажанням людини, нова інформація може бути внесена до її документів, але такого обов’язку закон не передбачає.

Що робити, якщо у лікарні відмовляють у безоплатних послугах чи ліках? Якщо ви зіткнулися з ситуацією, коли у медичному закладі вимагають гроші за безоплатні послуги, потрібно звернутися зі скаргою до головного лікаря (медичного директора) закладу про неправомірні дії медика. Якщо відмовляють на рівні керівництва лікарні, потрібно написати скаргу до департаменту охорони здоров’я у вашому місті чи регіоні або до власника медзакладу – відповідного органу місцевої влади. В разі, якщо не вдається розв’язати проблему на місцевому рівні, подайте скаргу в Національну службу здоров’я України через контакт-центр 16-77 або листом на електронну адресу [email protected].

Дефіциту цукру в Україні не буде : «Українцям не варто переживати за наявність цукру, адже цього року в Україні його виробили вдосталь. Окрім того, вже закінчується посів цукрового буряку цього літа і станом на 2 червня 2022 року вже засіяно 181 тис. га під цукровим буряком, що становить 80% посівних площ попереднього року. Ця цифра не фінальна і можливе її коригування в сторону збільшення у зв’язку з досівом та надходженням інформації трохи згодом. І вже через 4 місяці в Україні розпочнеться новий сезон цукроваріння для забезпечення потреб українців», – запевняють в  в Українському клубі аграрного бізнесу.

В Україні створено арт-портал «Мистецтво перемоги» : Український культурний фонд запустив арт-портал «Мистецтво перемоги». Мистецький простір дає можливість кожному  бажаючому поділитися своїм графічним твором в підтримку непереможного духу українців у протистоянні російській агресії.