«Жодній категорії внутрішньо переміщених осіб виплати не скасовуються», – Лазебна

Жодній категорії внутрішньо переміщених осіб виплати не скасовуються, а принцип їх нарахування не змінився з березня. Про це заявила міністерка соціальної політики Марина Лазебна під час телемарафону.

За її словами, не можна говорити про скасування виплат переселенцям з травня, адже йдеться не про зміну принципу нарахування допомоги, а про зміну кількості населених пунктів, які підпадають під таку допомогу.

«Коли в березні запроваджували такі виплати, таких регіонів було 14. Сьогодні їх менше. Але принцип той самий – якщо ти проживаєш на території, де ведуться бойові дії, ти отримуєш допомогу на проживання, якщо у тебе зруйновано житло – отримуєш допомогу на проживання. Такі люди у фокусі нашої уваги. Наразі це мешканці 300 громад у восьми регіонах», – наголосила Лазебна.

За її словами, за квітень-травень понад 9 млрд грн з бюджету спрямували на проживання ВПО. Допомогу на проживання отримали понад 2 млн людей.

Нагадаємо, внутрішньо переміщені особи з евакуаційних потягів можуть отримати одноразову грошову допомогу прямо на вокзалах.

Фото: Shutterstock