Дефіциту цукру в Україні не буде

Українцям вистачить цукру і для його дефіциту немає жодних передумов, повідомляють в Українському клубі аграрного бізнесу.

«У 2021-2022 маркетинговому році вдалося виробити 1,4 млн т цукру, що на 44% перевищує показник попереднього року. Виробленого цукру вистачить, щоб спокійно і навіть з запасом перекрити річну потребу України в цукрі. А з врахуванням того фактору, що частина населення України тимчасово виїхали за кордон, то й фонд споживання також зменшився і, відповідно, перехідний залишок збільшується», – йдеться в повідомленні.

Разом з тим, українці, побоюючись дефіциту, намагаються створити запаси продуктів, в тому числі й цукру. Підвищений попит своєю чергою може призвести до зростання цін.

«Українцям не варто переживати за наявність цукру, адже цього року в Україні його виробили вдосталь. Окрім того, вже закінчується посів цукрового буряку цього літа і станом на 2 червня 2022 року вже засіяно 181 тис. га під цукровим буряком, що становить 80% посівних площ попереднього року. Ця цифра не фінальна і можливе її коригування в сторону збільшення у зв’язку з досівом та надходженням інформації трохи згодом. І вже через 4 місяці в Україні розпочнеться новий сезон цукроваріння для забезпечення потреб українців», – запевняють в організації.

Нагажаємо, вживані автівки тепер можна реєструвати і через ЦНАПи