Військовим повернули доплати, пенсіонери в окупації можуть поновити виплату пенсії, частині чоловіків дозволили виїзд за кордон, — основні новини соціалки за тиждень

Розповідаємо про найбільш актуальні події, які відбулись в соціальній сфері країни із 7 по 13 серпня.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Військовим повернули щомісячні доплати. Військовослужбовцям, правоохоронцям та рятувальникам повернули щомісячні доплати. Постанову, яка врегульовує це питання, ухвалив Кабмін на позачерговому засіданні 9 липня. Відповідно до ухваленого рішення щомісячні доплати становитимуть 30 тис грн.

Про право на субсидію можна буде дізнатися онлайн. Дізнатися про право на житлову субсидію українці зможуть онлайн, нічого не прораховуючи самостійно. Інформація буде згенерована автоматично на порталі «Дія» та в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду. Така послуга буде доступною вже в новому опалювальному сезоні.

Дізнатися адреси МСЕК можна на гарячій лінії. Пройти медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) можна за місцем фактичного проживання, а не лише за місцем реєстрації. Дізнатися адресу та контакти МСЕК можна на гарячій лінії МОЗ за номером: 0 800 60 20 19.

Інші новини, які цікавили українців:

Поновити виплату пенсії тим, хто перебуває в окупації чи в зоні бойових дій, тепер можна дистанційно. Набуло чинності рішення, що стосується пенсіонерів, які проживають на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих російською федерацією територіях України, і яким  АТ «Укрпошта» не мала можливості доставляти пенсії. Відтепер такі громадяни зможуть віддалено подати заяву до Пенсійного фонду України для того, аби виплата пенсій їм здійснювалась на банківську карту.

Кілька сотень тимчасових квартир під Києвом пропонують внутрішнім переселенцям. Внутрішньо переміщені особи та постраждалі від збройної агресії росії, можуть подати заявку на отримання тимчасового житла на Київщині. Житло надає благодійний фонд  «До України з Любов’ю» у комплексах «Містечко Хансена», «Квартирний комплекс» та «Чудо Містечко». Усього пропонується кілька сотень квартир.

Ще частині чоловіків дозволили виїхати за кордон.Військовозобов’язані громадяни, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції (АТО), зможуть перетинати державний кордон України у період дії воєнного стану. Відповідні зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України внесено на засіданні Кабінету Міністрів 11 серпня 2023 року.

«Депортованим дітям дуже складно інтегруватися назад в українське суспільство», — уповноважена Президента України з прав дитини. Згідно з даними порталу «Діти війни» в Україні поранено понад тисячу дітей, більше як 19,5 тисяч — депортовані, близько 400 — повернені з депортації, майже 16 тисяч — знайдені. Втім, точну кількість постраждалих та загиблих дітей встановити неможливо через активні бойові дії та тимчасову окупацію частини території України. Усі ці діти, які зазнали травм різного роду тяжкості, потребують фізичної та психологічної реабілітації, часто довготривалої.