«Депортованим дітям дуже складно інтегруватися назад в українське суспільство», — уповноважена Президента України з прав дитини

Згідно з даними порталу «Діти війни» в Україні поранено понад тисячу дітей, більше як 19,5 тисяч — депортовані, близько 400 — повернені з депортації, майже 16 тисяч — знайдені. Втім, точну кількість постраждалих та загиблих дітей встановити неможливо через активні бойові дії та тимчасову окупацію частини території України. Усі ці діти, які зазнали травм різного роду тяжкості, потребують фізичної та психологічної реабілітації, часто довготривалої. 

Про те, як працюють з такими дітьми, які виклики держава має подолати в цьому напрямі, в ексклюзивному коментарі для Соціальної інформаційної платформи розповіла радниця-уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, координаторка порталу «Діти війни» Дарія Герасимчук. 

— Які нині найбільші виклики в питанні реабілітації дітей і над чим треба працювати найбільше?

— Не можна сказати, що є якийсь один найбільший виклик в питанні реабілітації дітей. Діти, які мають психологічні травми, потребують глибокого пропрацювання. Бо травми психологічного характеру потім виллються в різні фізичні захворювання за кілька років. Тим більше, що ми розуміємо: українські діти — це основа нашої нації. Тому в це потрібно зараз вкласти найбільше зусиль. 

Щоб переглянути повний вміст цього матеріалу,
потрібно придбати пакет підписки та авторизуватись.