Ще частині чоловіків дозволили виїхати за кордон

Військовозобов’язані громадяни, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції (АТО), зможуть перетинати державний кордон України у період дії воєнного стану. Про це повідомили в Міністерстві у справах ветеранів.

Відповідні зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України внесено на засіданні Кабінету Міністрів 11 серпня 2023 року.

Як наголосили в Мінветеранів, це зроблено, аби уникнути несправедливого обмеження прав членів сімей осіб, які загинули (зникли безвісти) під час АТО. Це стосується періоду з початку збройної агресії у 2014 року до 30 квітня 2018 року. Адже до цього часу діяло лише правило, згідно з яким право на перетин державного кордону мали, зокрема, військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, чиї близькі родичі загинули (пропали безвісти) під час участі в заходах із захисту країни в періоди з 30 квітня 2018 року до 24 лютого 2022 року та після 24 лютого 2022 року.

«Сьогодні Уряд зняв обмеження права на перетинання державного кордону в період дії воєнного стану особами, чиї рідні загинули або пропали безвісти під час участі в АТО. Військова агресія рф проти України розпочалася у 2014 році та була відновлена 24 лютого 2022 року масованим вторгненням. Тому маємо уникнути несправедливого розділення як самих українських оборонців – учасників військових і спеціальних заходів, так і прав членів родин полеглих воїнів», – наголосила Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

Нагадаємо, Воєнний стан продовжили до середини листопада

Фото: volyn24