Поновити виплату пенсії тим, хто перебуває в окупації чи в зоні бойових дій, тепер можна дистанційно

Набуло чинності рішення, що стосується пенсіонерів, які проживають на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих російською федерацією територіях України, і яким  АТ «Укрпошта» не мала можливості доставляти пенсії. Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики.

Відтепер такі громадяни зможуть віддалено подати заяву до Пенсійного фонду України для того, аби виплата пенсій їм здійснювалась на банківську карту. Для цього потрібно мати кваліфікований  електронний  підпис «Дія.Підпис».

Поновити виплату пенсії в таких випадках тепер також можна буде віддалено. Це стосується осіб, яким було припинено виплату пенсії через відсутність можливостей її доставляти. Для цього так само потрібно подати заяву  через веб-портал Пенсійного фонду України із використанням «Дія.Підпис» або провести  відеоконференцзв’язок  з органами Пенсійного фонду.

Нещодавно схоже послаблення зробили для тих, хто знаходиться за кордоном. А раніше поновлення виплати пенсії здійснювалося тільки за особистої присутності заявника.

Нововведення передбачено постановою Кабінету Міністрів від 4 серпня 2023 року №806, що набула чинності 8 серпня.

Втім, Пенсійний фонд має ще додатково ухвалити порядок та умови встановлення особи пенсіонера шляхом відеоконференцзв’язку. Тому для  тих, хто не має електронного підпису, на практиці рішення запрацює не одразу.

Нагадаємо, Картки ВПО не блокуватимуть до кінця року

Фото: kosivmr.if.ua