Посилення відповідальності у сфері донорства крові, правила продовження інвалідності українцям за кордоном і де у Польщі можна здавати мультипредметний тест, – теми, якими цікавились українці минулого тижня

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Держава посилює відповідальність у сфері донорства та компонентів крові

МОЗ розробило проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення  відповідальності за порушення законодавства у сфері донорства крові та компонентів крові». До цього часу відповідальність за порушення вимог щодо заготівлі, переробки, тестування, зберігання, розподілу та реалізації донорської крові  мала загальний характер, без чітких підстав та умов притягнення до неї.

Проєктом закону вносяться також зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також до Кримінального кодексу України в частині збільшення штрафів у випадку насильницького донорства.

Для українців за кордоном діють різні правила продовження інвалідності

Українці, які через війну евакуювалися за кордон, можуть продовжити термін дії довідок про інвалідність. Якщо термін дії довідки про інвалідність завершився під час дії воєнного стану, його продовжують на весь час дії такого стану та на шість місяців після його завершення чи скасування.

Водночас у разі досягнення дитиною з інвалідністю 18 років їй потрібно пройти медико-соціальну експертизу на МСЕК.

У Польщі більше українців зможуть здати мультипредметний тест

Додаткові місця з’явилися у Варшаві та Кракові.

Загалом у Польщі, куди під час повномасштабної війни евакуювалося найбільше українців, облаштують 9531 місце для учасників тестування.

Інші новини, які цікавили українців:

На рідкісні генетичні захворювання новонароджених перевірятимуть в більшій кількості областей

Центри неонатального скринінгу новонароджених тепер працюватимуть ще у двох містах — Харкові та Кривому Розі. Таким чином, проводити комплексне обстеження дітей на 21 захворювання з метою своєчасного виявлення рідкісних (орфанних) генетичних захворювань будуть загалом у 14 областях.

Цьогоріч 573 жінок лікуватимуть від безпліддя державним коштом

Безоплатне проведення першого курсу лікування безплідності методами ДРТ за бюджетні кошти наразі здійснюють три медичні заклади в Україні:

  • Клініка репродуктивних технологій НУОЗ ім. П. Л. Шупика (м. Київ);
  • Прикарпатський центр репродукції людини (м. Івано-Франківськ);
  • Український медичний центр акушерства, гінекології та репродуктології (м. Харків).

Полоненим та їхнім родинам надають понад 53 тис. грн на правову допомогу

Полонені та члени їхніх сімей мають право на отримання відшкодування витрат на правову допомогу. Як нагадують у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, наразі максимальний розмір відшкодування становить 53 680 грн.

Для довідок можна звертатися за номерами: (044) 355 14 56, (097) 901 55 71.

Для створення безбар’єрного простору затвердили план заходів на два роки

Серед основних завдань:

  • пристосування інфраструктури для використання маломобільними групами населення;
  • проведення моніторингу доступності;
  • створення умов для отримання водійських посвідчень особами з інвалідністю;
  • розроблення ефективних засобів правового захисту і ефективного механізму фіксації порушень та притягнення винних осіб до відповідальності за порушення прав та інтересів осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення у випадках дискримінації;
  • забезпечення захисту і безпеки осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп тощо.