Держава посилює відповідальність у сфері донорства та компонентів крові

Для гарантування безпеки і якості донорської крові та її компонентів МОЗ розробило проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення  відповідальності за порушення законодавства у сфері донорства крові та компонентів крові». Документ створено в рамках євроінтеграційних зобов’язань.

До цього часу відповідальність за порушення вимог щодо заготівлі, переробки, тестування, зберігання, розподілу та реалізації донорської крові  мала загальний характер, без чітких підстав та умов притягнення до неї.

Проєктом закону вносяться також зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян визначено за порушення вимог щодо технологічного процесу заготівлі, тестування, переробки й зберігання донорської крові та компонентів крові. Накладення штрафу стосується посадових осіб субʼєктів системи крові / закладів охорони здоровʼя, що надають послуги з трансфузії крові або її компонентів

Штраф у розмірі від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян накладається на посадових осіб субʼєктів системи крові не уповноважених закладами охорони здоровʼя за розподіл та реалізацію донорської крові ї її компонентів, призначених для трансфузій.

Окрім того, проект закону вносить зміни до Кримінального кодексу України в частині збільшення штрафів у випадку насильницького донорства з п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до одного – двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Законодавче врегулювання питання має забезпечити дотриманням усіх необхідних вимог для збереження біологічних властивостей донорської крові та компонентів крові і здійснення цього процесу виключно уповноваженими на це особами суб’єктів системи крові й закладів охорони здоровʼя, – пояснюють у МОЗ.

Довідково: забезпечення якості донорської крові та компонентів крові під час надання послуг з переливання (трансфузії) є необхідною умовою збереження здоров’я і життя пацієнтів (реципієнтів), яким вони переливаються.

Фото: 20 хвилин