На рідкісні генетичні захворювання новонароджених перевірятимуть в більшій кількості областей

Центри неонатального скринінгу новонароджених тепер працюватимуть ще у двох містах — Харкові та Кривому Розі. Таким чином, проводити комплексне обстеження дітей на 21 захворювання з метою своєчасного виявлення рідкісних (орфанних) генетичних захворювань будуть не лише в першопочатково зазначених 12 областях. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України.

У Харкові центр працюватиме на базі Міжобласного спеціалізованого медико-генетичного центру — Центру рідкісних (орфанних) захворювань. У Кривому Розі — на базі Міжобласного центру медичної генетики й пренатальної діагностики імені П. М. Веропотвеляна.

Послуга розширеного неонатального скринінгу доступна в пологових стаціонарах, перинатальних центрах та дитячих лікарнях з неонатологічними відділеннями.

У разі надання батьками письмової згоди на проведення дослідження в перші 48–72 години життя малюка в нього здійснять забір кількох крапель капілярної крові для обстеження. Якщо ризики не виявлять, результати не повідомлятимуть батькам, а лише зберігатимуть в електронній карті дитини та в базі даних лабораторії. У разі виявлення ризиків батьків проінформують про них для подальших тестувань та лікування.

Окрім зазначених двох міст центри неонатального скринінгу новонароджених працюють також у Києві на базі Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» та у Львові на базі обласного клінічного перинатального центру.

Фото: vz.kiev.ua