Допомога бійцям, пенсіонерам, переселенцям, соцпраціникам та школярам – основні новини соціалки за тиждень

Минулий тиждень був багатий на новини у соціальній тематиці. Розповідаємо про найбільш актуальні події, які стались в соціалці з 7 по 12 листопада.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Понад сотню окопних свічок щодня виготовляє 93-річна пенсіонерка на фронт (ФОТО)

Мешканка Вінниці Олена Владимирець, яка 4 листопада відсвяткувала 93-річчя, попри поважний вік не сидить, склавши руки, а активно допомагає бійцям. Разом з донькою Ніною вона щодня виготовляє понад сотню окопних свічок, завдяки яким українські захисники та захисниці під час бойових завдань можуть зігрітися, розігріти щось з їжі чи просушити речі.

Документи про вищу освіту можна відновити

У разі втрати документів про вищу освіту, їх можна відновити. Особливо ця можливість актуальна під час війни, коли чимало людей під час евакуації втрачають свої документи. Як саме це зробити, нагадали в Мінреінтеграції, про що читайте на нашому сайті.

Нідерланди покращать емоційний стан дітей в Україні квітами

Нідерланди планують озеленити українські школи задля покращення емоційного стану дітей у рамках благодійного проєкту Flowers4School. Взяти в ньому участь та отримати бокс із 500 цибулин квітів (тюльпанів, крокусів, гіацинтів, нарцисів тощо) для посадки може будь-яка українська школа.

Інші новини, які цікавили українців:

Соцпрацівники отримуватимуть доплати до зарплат

«Ми розуміємо, що фахівцям, які здійснюють догляд за людьми, не вистачає заробітної плати — це поки не дуже високооплачувана в Україні робота. І ми разом з ЮНІСЕФ запровадимо доплати всім фахівцям соціальної роботи, щоб зробити їхню працю більш престижною, більш затребуваною й збільшити кількість працівників у цих напрямах, бо їх нам справді не вистачає», — наголосила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Розмір пенсій українців зможуть збільшувати благодійники

Кожен охочий зможе збільшити виплати пенсіонерам. Це передбачено ухваленим Верховною Радою законопроєктом № 7649 «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні».

На кордоні з Білоруссю збудували трикілометрову стіну: роботи тривають (ФОТО)

Поки на півдні країни триває звільнення українських міст від російських окупантів, на півночі будують стіну на кордоні з Білоруссю. Як повідомив керівник Офісу Президента Кирило Тимошенко, наразі вже облаштували близько трьох кілометрів кордону у Волинській області – це інженерні загородження з ровами та залізобетонним парканом з колючим дротом. Роботи все ще тривають.

Кількасот тисяч внутрішніх переселенців протягом зими готуються прийняти в двох областях

На Закарпатті та Франківщині готові прийняти протягом зими кілька сотень тисяч внутрішньо переміщених осіб. Про це заявила очільниця Мінреінтеграції Ірина Верещук після робочої поїздки цими регіонами. За її словами, саме ці області наразі є опорними. На Франківщині вже прийняли 147 тисяч внутрішніх переселенців, а на Закарпатті – 150 тисяч. І це лише офіційно зареєстровані ВПО.