Безоплатні дрова прифронтовим районам обіцяють доставити до початку холодів

Триває процес забезпечення мешканців прифронтових регіонів безоплатною паливною деревиною. Зокрема, на Миколаївщині людям вже роздали 600 м3 дров із 2300 м3, які були доставлені. Решта потрапить до домогосподарств найближчими днями. Про це йшлося на міжвідомчій нараді під головуванням міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук.

Половина областей вже уклала необхідну кількість угод з лісогосподарствами та постачальниками паливної деревини. Водночас Харківщина, Сумщина, Запоріжжя та Донеччина поки що мають лише половину укладених угод. Варто поквапитись, щоб встигнути вчасно забезпечити людей паливом до початку холодів. Тому вже до кінця наступного тижня формальності мають бути улагоджені, а причини затримки – усунуті, наголосила віце-прем’єр-міністр.

«Всі угоди з лісогосподарствами та постачальниками паливної деревини повинні бути укладені якнайшвидше. До кінця наступного тижня!» – таку задачу поставила Ірина Верещук перед обласними військовими адміністраціями.

В Міністерстві нагадали, що державна допомога у вигляді безоплатних дров для обігріву осель надається населенню територій, прилеглих до зони проведення воєнних (бойових) дій. Йдеться про 8 прифронтових областей: Донецьку, Запорізьку, Миколаївську, Сумську, Харківську, Херсонську, Дніпропетровську та Чернігівську. Для цього Уряд за ініціативи Мінреінтеграції затвердив розподіл субвенції з Держбюджету місцевим бюджетам у розмірі майже 563 млн грн.

Нагадаємо, що Для отримання безкоштовних дров мешканці прифронтових територій мають написати заяву