Документи про вищу освіту можна відновити

У разі втрати документів про вищу освіту, їх можна відновити. Особливо ця можливість актуальна під час війни, коли чимало людей під час евакуації втрачають свої документи.

Як нагадують у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, відновити документи про освіту можна зробити кількома способами:

1. Найпростіше це можна буде зробити онлайн, сформувавши документ про освіту в застосунку «Дія». Послуга буде доступною вже незабаром.

2. Якщо навчального закладу, який видав диплом, уже не існує, заяву про поновлення диплома разом з пакетом документів потрібно надіслати поштою до Міністерства освіти і науки України за адресою: 01135, м. Київ, проспект Перемоги, 10 або електронну пошту: [email protected]. Після отримання листа МОН визначить вищий навчальний заклад, який буде займатися відновленням втраченого диплома. Інформація в дублікаті відтворюватиметься на основі даних з Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО), яка формується з 2000 року.

3. Якщо диплом видано до 2000 року або інформація про нього відсутня у базі, то для підтвердження виш може використати його копію, архівну довідку про навчання чи виписку з журналу видачі документів.

4. Якщо інформації про видачу диплома немає в ЄДЕБО й недоступні архіви, потрібно звернутися до суду. Для цього можна використати будь-які свідчення. Наприклад, копії документів про навчання чи записи у трудовій книжці. після встановлення судом юридичного факту здобуття відповідного ступеня чи рівня вищої освіти, копію цього судового рішення необхідно додати до заяви, з якою так само доведеться звернутися до Міністерства освіти і науки. На підставі рішення суду чи офіційного листа визначений МОН України навчальний заклад має видати дублікат документа про вищу освіту.

Фото: konkurent.ua