Нові розміри пенсій і оновлені платіжки за газ, посвідчення для ВПО і виплати військовим – основні новини соціалки за тиждень

Минулий тиждень був багатий на новини у соціальній тематиці. Розповідаємо про найбільш актуальні події, які стались в соціалці з 09 по 16 квітня.

 ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Внутрішні переселенці знову можуть оформлювати пенсійні посвідчення

Внутрішньо переміщені особи, які були взяті на облік до 24.02.2022 року, зможуть без проблем оформити чи поновити пенсійне посвідчення. Кабмін дозволив замість пенсійного у вигляді платіжної картки оформлювати звичайне паперове пенсійне.

Автоматичне призначення пенсій: як не втратити частину виплат

З 2020 року в Україні діє електронний сервіс «Автоматичне призначення пенсій». Він дозволяє призначати пенсію без особистого звернення до органів Пенсійного фонду. У відомстві наголошують на зручності цієї послуги. Втім, є й недоліки. Певні прогалини в механізмі призначення та законодавстві допомогла з’ясувати читачка з Дніпропетровщини Тетяна Леонідівна. Раніше на її прикладі ми писали про те, як дата звернення за призначенням пенсії може вплинути на її розмір. Однак проблема виявилася набагато глибшою.

На Херсонщині пенсіонер на власному човні рятував людей від окупантів

Пенсіонер Анатолій Майстренко із селища Архангельське Херсонської області кілька місяців рятував від російських загарбників людей — перевозив їх на власному човні через річку Інгулець. За словами Анатолія Майстренка, за кілька місяців йому вдалося переправити більше як дві тисячі людей. Окрім цього, на тимчасово окуповані території чоловік доправляв розвідників та гуманітарні вантажі — усього  переправив кілька тонн допомоги.

 Інші новини, які цікавили українців:

Українцям приходитиме одна квитанція за газ замість двох

З цього місяця українці отримуватимуть не дві квитанції за газ, а одну. Паперові квитанції за споживання та розподіл газу об’єднають в одному файлі.

Проте рахунки за газ в одній квитанції отримуватимуть жителі не всіх населених пунктів, а лише клієнти ГК «Нафтогаз України», а також Кропивницької філії «ГАЗМЕРЕЖІ», АТ «Дніпрогаз», АТ «Харківгаз», АТ «Харківміськгаз», АТ «Криворіжгаз» і АТ «Донецькоблгаз».

Половина пенсіонерів в Україні отримують пенсію до 4000 грн

Понад 50 % українських пенсіонерів отримують пенсію в розмірі до 4000 грн. Про це свідчать дані, оприлюднені Пенсійним фондом. Нова статистика містить інформацію про розподіл пенсіонерів за розмірами призначених пенсій.

Військовим повернули виплати в 30 тис. грн коштом посадовців

Верховна Рада проголосувала в другому читанні законопроєкту №8312, який передбачає повернення військовослужбовцям виплат в розмірі 30 тис. грн.

Старовинні та сучасні рецепти до великоднього столу

Соціальна інформаційна платформа пропонує читачам рецепти крафінів, які останніми роками доповнюють список великодніх страв. А також старовинні рецепти сирної грудки та паски без випікання з кисломолочного сиру.