Військовим можуть повернути доплати у розмірі 30 тис. грн

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №9071 від 02 березня 2023 року, яким пропонується повернути військовим скасовані раніше доплати. В пояснювальній записці зазначено, що з 1 лютого суттєво скорочено виплати додаткової винагороди у розмірі 30 тис. грн. Відтоді вона виплачується не всім військовослужбовцям, а тільки тим, хто виконує бойові (спеціальні) завдання згідно з бойовими наказами (розпорядженнями).

На думку авторів законопроєкту така суттєва зміна порядку і розмірів виплат негативно впливає на бойовий дух армії та, як наслідок, на обороноздатність держави. Таким чином, на період дії воєнного стану пропонується повернути військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, а також поліцейським щомісячну додаткову винагороду в розмірі 30 тис. грн не залежно від покладених на таких осіб завдань чи районів проходження служби. При цьому виплата додаткової винагороди до 100 тис. грн для осіб, які беруть безпосередню участь у бойових діях, має зберігатися, як і зараз.

Водночас, з метою забезпечення збалансованості видатків Державного бюджету проєктом закону пропонується встановити «стелю» заробітної плати працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ у розмірі, що не перевищує десяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2023 року (тобто максимум 67 тис. грн).

Вказана «стеля» застосовуватиметься, зокрема, при нарахуванні заробітної плати народним депутатам, членам Кабінету Міністрів, прокурорам, працівникам, службовим і посадовим особам Національного банку, а також іншим службовим і посадовим особам, оплата праці яких регулюється спеціальними законами.

Якщо закон ухвалять, то він буде діяти з 1 березня 2023 року.

 

Читайте також: Як діяти військовослужбовцю в разі затримки зарплати