Виплату пільг на оплату ЖКП можуть припинити, а електронна черга на ВЛК запрацює в усіх військових медзакладах до кінця місяця , — основні новини соціалки за тиждень

Розповідаємо про найбільш актуальні події, які відбулись у соціальній сфері країни з 22 по 28  травня.

 ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Цього року допомогу по безробіттю отримувала 171 тисяча українців

Протягом 2023 року кількість офіційно зареєстрованих безробітних становила 293 тисячі людей. Про це повідомили в Державній службі зайнятості. При цьому більше половини отримували допомогу по безробіттю, а саме — 171 тисячі. 38 тисячі роботодавців подали до служби зайнятості інформацію про 118 тисяч вакансій.

Виплату пільг на оплату ЖКП можуть припинити в трьох випадках

Для припинення виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг існують три підстави. Про них нагадали в Пенсійному фонді України.

Ці підстави передбачені постановою Кабміну від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі».

Український контррозвідник «розкрутив» бізнес на вишиванках

Олександр Ткачук десять років служив у контррозвідці, а також брав участь в АТО. У 2016 році отримав статус учасника бойових дій, після чого пішов працювати у сферу інформаційних технологій (ІТ). У 2022 році життя чоловіка знову різко змінилося: від служби в теробороні й волонтерства до відкриття власної справи. Зараз ветеран є співзасновником бренду «Вишиваночка», має цех з пошиття етно- та термоодягу, військової форми й іншого трикотажу.

Відкрити бізнес допомагала дружина, яка раніше працювала вебдизайнером. Цей досвід став у пригоді, щоб створювати візерунки для вишиванок. Кошти на обладнання й відкриття виробництва частково надав Український ветеранський фонд, після того як Олександр став одним з переможців конкурсу «Варто». Тепер подружжя одягає у вишиванки буквально весь світ: їх носять у Польщі, Німеччині, Франції й навіть в США.

Інші новини, які цікавили українців:

До кінця місяця електронна черга на ВЛК запрацює в усіх військових медзакладах

Реформи військово-лікарських комісій (ВЛК) та медико-соціальних експертних комісій (ВЛК) тривають. Зокрема, мережу ВЛК збільшено й розпочату її цифровізацію. А вже до кінця цього місяця електронна черга на проходження такої комісії запрацює в усіх військових медичних закладах, де створені ВЛК. Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду.

Подати заяву на призначення та перерахунок пенсії можна за допомогою телефона

Один із зручних способів доступу до електронних сервісів Пенсійного фонду — мобільний застосунок ПФУ. З його допомогою можна отримати інформацію про страховий стаж, заробітну плату, подати заяву на призначення чи перерахунок пенсії тощо.

Оформити паспорти українці тепер можуть в Іспанії

Відтепер оформлення паспорта громадянина України у вигляді ID-картки, а також закордонного паспорта для українців доступне в Мадриді. Про початок роботи «Паспортного сервісу» в тестовому режимі повідомили в пресслужбі держпідприємства.

Для сплати добровільних пенсійних внесків іноді потрібно укладати кілька договорів

Збільшити стаж та майбутню пенсію можна за допомогою добровільних пенсійних внесків. Для цього потрібно укласти договір з Пенсійним фондом через вебпортал електронних послуг ПФУ. У певних випадках потрібно укласти не один такий договір.