Подати заяву на призначення та перерахунок пенсії можна за допомогою телефона

Один із зручних способів доступу до електронних сервісів Пенсійного фонду — мобільний застосунок ПФУ. З його допомогою можна отримати інформацію про страховий стаж, заробітну плату, подати заяву на призначення чи перерахунок пенсії тощо.

Як зазначають у Пенсійному фонді, наразі сервісом користуються близько 950 тисяч осіб.

Завантажити застосунок на телефон можна на двох платформах:

Авторизуватися в застосунку можна одним з трьох способів:

1. За допомогою GovID (банківського рахунку). Його можна використовувати для отримання всіх послуг, окрім тих, де потрібен цифровий підпис:

  • оберіть опцію «Увійти за допомогою Bank ID НБУ»;
  • оберіть з переліку банк, в якому маєте рахунок, натисніть «Продовжити»;
  • авторизуйтесь в банківській установі та надайте згоду на передачу банком персональних даних, натиснувши «Підтвердити»;
  • перевірте особисті дані, надайте згоду на поширення персональних даних (встановіть відповідну позначку) та натисніть «Продовжити».

2. За допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП)/електронного цифрового підпису (ЕЦП). Це тип авторизації дозволяє користуватися всіма доступними послугами в застосунку, зокрема надсилати заяви, документи та вносити особисті дані.

Для авторизації таким чином потрібно обрати Акредитований центр сертифікації ключів, відшукати сертифікат ключа електронного підпису на пристрою та ввести особистий пароль. Для зручності застосунок пропонує ознайомитись з інформацією про алгоритм копіювання КЕП в застосунок.

3. За логіном. Для цього потрібно ввести особистий логін та пароль, попередньо отримавши його в сервісному центрі Пенсійного фонду. Такий тип авторизації дозволяє використовувати лише знеособлені електронні сервіси ПФУ.

Фото: konotop.in.ua