В Україні знаходять безвісти зниклих, посилюють гарячу лінію для переселенців і виплачують допомогу мешканцям звільнених регіонів – основні новини соціалки за тиждень

Минулий тиждень був багатий на новини у соціальній тематиці. Розповідаємо про найбільш актуальні в період із 17 по 23 жовтня.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

В Україні знайшли близько 4,5 тисяч зниклих безвісти

В Україні продовжує роботу Офіс уповноваженого зі зниклих безвісти, який займається пошуком осіб, з якими було втрачено зв’язок. Як повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, працівникам відомства вдалося встановити місцезнаходження двох тисяч осіб, а ще 2,5 тисячі самі сповістили про себе на гарячу лінію (близько тисячі військових та майже 1,5 тисячі цивільних).

Повідомити про зниклих безвісти можна на гарячу лінію за номером: 0 800 339 247.

Роботу гарячої лінії для внутрішніх переселенців посилять

Роботу гарячої лінії з кризових питань Мінреінтеграції посилять, зокрема вдосконалять технічне оснащення кол-центру і вдвічі збільшать кількість операторів. Таке рішення ухвалили під час робочої наради під головуванням віцепрем’єр-міністерки України Ірини Верещук.

Такі кроки дозволять покращити роботу лінії та надавати допомогу по проблемних питаннях більшій кількості осіб.

Звертатися для отримання консультацій можна цілодобово за номером: 15-48.

Майже 20 млн грн отримали мешканці звільнених від російських військ регіонів

Мешканці деокупованих територій Харківської, Херсонської та Донецької областей продовжують отримувати грошову допомогу від Червоного Хреста. Як розповіли в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, наразі кошти в розмірі 1200 грн отримало понад 16 500 людей. Тобто загалом виплатили понад 19 млн 800 тисяч гривень.

Інші новини, які цікавили українців:

У жовтні пенсії українців зросли в середньому на 231 гривню

З першого жовтня у зв’язку зі зростанням мінімальної заробітної плати відбулось чергове зростання пенсійних виплат українців.

Як повідомили в Пенсійному фонді України, усього пенсії зросли у 2,8 млн людей. А середній розмір підвищення склав 231 гривню.

Умови призначення субсидій для частини українців змінили

У зв’язку з воєнним станом в країні умови призначення субсидій громадянам дещо відкоригували. Про це заявив заступник міністерки соціальної політики України Віталій Музиченко під час національного телемарафону.

Передусім йдеться про умови призначення субсидій українцям, які виїхали за кордон. Раніше субсидії українцям, які перебували за кордоном сукупно понад 60 днів, не враховуючи службові відрядження, лікування, навчання чи догляд за дитиною до трьох років, не призначали. Тепер це змінилося.

Найвищі пенсії отримують мешканці Києва, Донецької та Луганської областей

Найвищі пенсійні виплати в Україні отримують у Києві, на Донеччині та Луганщині. Середні розміри пенсій по областях станом на 1 жовтня 2022 року оприлюднив Пенсійний фонд України.

Найвищі пенсійні виплати — у киян — середній розмір пенсій мешканців столиці становить 6231,49 грн. На другому місці — мешканці Донеччини, середній розмір пенсійних виплат яких — 5749,01 грн. Середня пенсія мешканців Луганщини — 5309,44 грн.

Понад три чверті українських пенсіонерів отримують виплати через банки

Більшість українських пенсіонерів надають перевагу отриманню пенсійних виплат на банківські рахунки. Як повідомили в Пенсійному фонді України, з 10,7 млн пенсіонерів 82,2 млн (76,8%) отримують кошти саме через банківські установи.

Найбільше українців отримують пенсійні виплати через «ПриватБанк» (53,3%), 36,6% – через «Ощадбанк», 4,1% – через «Райффайзен Банк Аваль» і 6% – через інші банки.

Доходи українців продовжуватимуть падати й на початку наступного року

Тенденція до падіння доходів українців збережеться до кінця цього року й на початку наступного. Про це заявив заступник міністерки соціальної політики України Віталій Музиченко в ефірі національного телемарафону.

«Можна дуже по-різному вимірювати бідність – є дуже багато класифікаторів і методик, і тут недоречно говорити про якісь цифри – ми просто прекрасно розуміємо, що переважна більшість населення нашої держави або втратила доходи, або дохід зменшився. Основна тенденція і цього року і, напевно, початку наступного року – це падіння доходів населення», – зазначив посадовець.