Умови призначення субсидій для частини українців змінили

У зв’язку з воєнним станом в країні умови призначення субсидій громадянам дещо відкоригували. Про це заявив заступник міністерки соціальної політики України Віталій Музиченко під час національного телемарафону.

Передусім йдеться про умови призначення субсидій українцям, які виїхали за кордон. Раніше субсидії українцям, які перебували за кордоном сукупно понад 60 днів, не враховуючи службові відрядження, лікування, навчання чи догляд за дитиною до трьох років, не призначали. Тепер це змінилося.

«Ми розуміємо, що значна частина наших громадян не з власної волі перебувають за кордоном, рятуючи своє життя та здоров’я. Передбачено те, що таким домогосподарствам, в яких окремі члени знаходяться за кордоном, у цей період субсидія нараховується, але не враховуються соціальні норми на таких осіб. Але решта домогосподарства може отримувати житлову субсидію», – розповів Музиченко.

Окрім цього, передбачено послаблення стосовно призначення субсидій громадянам, які втратили роботу й зареєстровані в центрах зайнятості, як безробітні. Для таких людей будуть враховувати як дохід допомогу по безробіттю, а не фактичні доходи за останні пів року, як це було раніше.

Фото: debaty.sumy.ua