Умови погашення споживчих кредитів спростили, а школам заборонили відмовляти в зарахуванні дітей, які повернулись з-за кордону , — основні новини соціалки за тиждень

Розповідаємо про найбільш актуальні події, які відбулись у соціальній сфері країни з 5 по 11  червня.

 ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Кілька областей готові прийняти евакуйованих з Херсонщини

Продовжується евакуація постраждалих із зон підтоплень після підриву росіянами дамби Каховської ГЕС. Кілька областей уже заявили про готовність прийняти постраждалих. Зокрема, це Івано-Франківська, Львівська, Волинська, Рівненська, Одеська, Миколаївська, Вінницька та Хмельницька області.

У дев’яти областях створять центри професійної досконалості

В Україні з’являться центри професійної досконалості. Порядок використання коштів, передбачених у держбюджеті на реалізацію відповідного спільного з Європейським інвестиційним банком проєкту «Програма підтримки професійно-технічної освіти в Україні» 6 червня затвердив Кабмін. Про це повідомили в Міністерстві освіти та науки.

Школи не можуть відмовити в зарахуванні дітей, які повернулись з-за кордону

Після повернення дітей в Україну з-за кордону їх мають зарахувати в місцеві школи. Як розповіли в Міністерстві освіти та науки України, усе, що для цього потрібно — відповідна заява батьків та складання річного оцінювання з предметів, яких не було у шкільній програмі за кордоном. Дитину можуть зарахувати як у школу, де вона навчалася до виїзду, так і до будь-якої іншої.

Інші новини, які цікавили українців:

У Києві дітям пільгових категорій надають путівки на оздоровлення

У столиці діє програма «Турбота. Назустріч киянам», у рамках якої для дітей пільгових категорій передбачено оздоровлення коштом міського бюджету. Як повідомили в Київській міській державній адміністрації, путівки також надають одному з батьків чи законних представників, які супроводжують дітей.

У чотирьох областях з’являться модульні лікарні

У чотирьох областях України планують побудувати модульні лікарні задля швидкого відновлення доступу людей до медичної допомоги. Як повідомили в Міністерстві охорони здоров’я, з’являться такі заклади на Донеччині, Миколаївщині, Харківщині та Чернігівщині, де медична інфраструктура зазнала найбільших втрат.

Проживаючі на тимчасово окупованих територіях можуть подавати документи до закладів профтехосвіти

Вступити до закладів професійно-технічної освіти мають можливість ті, хто проживає на тимчасово окупованій території або неподалік від лінії зіткнення, – повідомляє Міністерство освіти і науки України. Абітурієнти мають право вступати до  будь-якого профтеху незалежно від місця  проживання. За відсутності реєстрації місця  профтехосвітній заклад немає права відмовити вступникові.

Умови погашення споживчих кредитів для окремих категорій громадян спрощено

Умови погашення окремих видів споживчих кредитів для ВПО й осіб, що проживають на уражених війною територіях спрощено. Це передбачено у розроблених Мінреінтеграції законопроєктах 9051 і 9052, які Верховна Рада схвалила у другому читанні.