Школи не можуть відмовити в зарахуванні дітей, які повернулись з-за кордону

Після повернення дітей в Україну з-за кордону їх мають зарахувати в місцеві школи. Як розповіли в Міністерстві освіти та науки України, усе, що для цього потрібно — відповідна заява батьків та складання річного оцінювання з предметів, яких не було у шкільній програмі за кордоном.

Дитину можуть зарахувати як у школу, де вона навчалася до виїзду, так і до будь-якої іншої.

Подати заяву до обраної школи має один з батьків чи законний представник дитини — зробити це можна як особисто, так і електронною поштою.

Окрім заяви потрібно також подати інформаційну довідку, що містить результати навчання по предметах, які є спільними в закордонній та українській школі.

Якщо у школі за кордоном дитина прослухала загальний предмет (наприклад Science, а не фізику чи хімію), такі предмети зарахують, якщо у довідці буде перелік тем, які дитина вивчала.

За відсутності довідки потрібно скласти річне оцінювання з усіх предметів — це можна зробити як до початку року, так і впродовж навчального року.

Оцінювання також потрібно скласти з предметів, які дитина не вивчала за кордоном (наприклад, українська мова та література, історія України) — це треба зробити до початку навального року чи протягом першого семестру.

Заклад освіти сам обирає форму проведення оцінювання — очну чи дистанційну.

Для вступу в українські виші не можна використовувати закордонні тестування, потрібно пройти мультипредметний тест (HMT), який можна скласти як в Україні, так і за кордоном.

Фото: ukrinform.ua

Читайте також: У разі тривалої повітряної тривоги мультипредметне тестування можуть перенести на місяць.