Ревізія виплат для мешканців ТОТ, грошова допомога для ветеранів, зростання податків, — головні новини соціалки минулого тижня

Минулий тиждень був багатий на новини у соціальній тематиці. Розповідаємо про найбільш актуальні події, які стались в соціалці з 3 по 10 вересня.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Компенсацію за невикористану відпустку розраховуватимуть по-новому. Порядок обчислення середньої зарплати для виплати компенсації за невикористану відпустку змінили. Відтепер для виплати компенсації за невикористані відпустки обчислюватимуть середню зарплату за робочий рік, у якому виникло право на таку відпустку.

Подати заяву на чотири соціальні допомоги відтепер можна через «Дію».   У «Дії» з’явилися чотири нові соціальні послуги. Як повідомили в Мінсоцполітики, відтепер подати заяву на грошову допомогу онлайн можуть сім’ї з дітьми.

Отримані з-за кордону виплати ВПО повертати не доведеться. З 1 серпня триває верифікація виплат переселенців за результатами якої частина зареєстрованих як ВПО українців втратять виплати. Це передбачено постановою Кабміну від 11.07.2023 № 709. Зокрема, скасування виплат стосується осіб, які перебувають за кордоном понад 30 днів. Втім, повертати вже отримані кошти таким особам не доведеться.

Інші новини, які цікавили українців:

На жителів окупованих територій чекає ревізія виплат: деякі можуть припинити.   На жителів тимчасово окупованих територій чекає ревізія виплат. Як розповіла міністерка з питань реінтеграції ТОТ Ірина Верещук, відповідне рішення ухвалили на міжвідомчій нараді щодо таких виплат.

«Є платежі, які потребують ревізії з точки зору соціальної справедливості та політичної доцільності. Тобто треба ще раз подивитись, наскільки виправдано продовжувати виплати», — зазначила вона.

Отримати грошову допомогу можна до 1 листопада. Мінветеранів звертає увагу ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України та ветеранів війни, які набули відповідного статусу до 24 серпня поточного року включно, що у разі не отримання грошової виплати до Дня Незалежності України до 1 жовтня, за її отриманням можна звернутися до органів Пенсійного фонду України або до Центрів надання адміністративних послуг до 1 листопада поточного року.

Перші добровольці отримали посвідчення УБД. Посвідчення отримали особи, які захищали Україну самостійно чи в складі добровольчих формувань з 24 лютого 2022 року по 25 березня 2022 року, але не були оформлені до складу будь-яких військових формувань чи правоохоронних органів. 

Експерт прогнозує зростання податків. Наприкінці серпня низка телеграм-каналів почали поширювати інформацію про нібито наміри влади підвищити військовий збір з 1,5 % до 4,5 %. Начебто відповідний законопроєкт готує Міністерство фінансів. Зазначається, що підвищення може відбутися вже з 1 січня 2024 року. Соціальна інформаційна платформа вирішила розібратися, чи дійсно цей збір підвищать і що взагалі буде з податками найближчим часом