Експерт прогнозує зростання податків

Наприкінці серпня низка телеграм-каналів почали поширювати інформацію про нібито наміри влади підвищити військовий збір з 1,5 % до 4,5 %. Начебто відповідний законопроєкт готує Міністерство фінансів. Зазначається, що підвищення може відбутися вже з 1 січня 2024 року. Соціальна інформаційна платформа вирішила розібратися, чи дійсно цей збір підвищать і що взагалі буде з податками найближчим часом.

Насправді міністр фінансів Сергій Марченко озвучував думку про можливість підвищення військового збору ще в травні поточного року. Однак його слова багатьма ЗМІ були вирвані з контексту. В інтерв’ю журналу «Форбс» міністр говорив про умови повернення доплат військовим, на що державі додатково необхідно було б знайти 170 млрд грн. Він зазначав, що для фінансування цих виплат довелося б збільшити податки, зокрема ПДВ — на 4 %, військовий збір — втричі (тобто з нинішні 1,5 % до 4,5 %). Сам міністр у тому ж інтерв’ю виступав проти такого рішення.

З іншого боку, ми знаємо, що в серпні доплати військовим Кабмін все ж таки повернув. То чи не є це приводом для збільшення податків, про які раніше говорив міністр фінансів?

Щоб переглянути повний вміст цього матеріалу,
потрібно авторизуватись.