Уряд ухвалив зміни щодо забезпечення житлом захисників України

Кабінет Міністрів ухвалив зміни до низки чинних постанов, що значно спрощують процес придбання житла для ветеранів, членів їх сімей і родин загиблих воїнів, які водночас є вимушеними переселенцями, та отримали грошову компенсацію на придбання житла у період з липня по грудень 2021 року.

Зокрема, зміни стосуються ветеранів, які отримали інвалідність І–ІІ групи внаслідок війни з числа учасників АТО/ООС, Захисників-переселенців, воїнів, які брали участь у бойових діях на території інших держав та членів їх сімей.

Багато з них у 2021 році отримали грошову компенсацію для придбання житла. Однак через повномасштабний наступ рф, бойові дії чи тимчасову окупацію були вимушені покинути рідні міста та переміститися в інші області України. Загалом у 2021 році за рахунок коштів субвенції обсягом 910 млн 161 тис. грн за чотирма бюджетними програмами було виплачено грошову компенсацію на придбання житла 654 ветеранам та членам їх сімей.

Складність ситуації полягала у тому, що згоду на придбання житла вони могли отримати тільки за місцем перебування на квартирному обліку (реєстрації місця проживання).

Відтепер, завдяки прийнятим змінам ветерани, їх родини та сім’ї загиблих воїнів можуть придбати житло за новим місцем проживання у будь-якому регіоні України, де не ведуться бойові дії. До того ж, якщо раніше грошову компенсацію було необхідно використати протягом року з моменту її отримання, то тепер кошти на придбання житла зберігатимуться на спеціальному рахунку довше, але не більше ніж 6 місяців після припинення чи скасування воєнного стану. Також застосовуватиметься єдиний коефіцієнт 1,5 збільшення опосередкованої вартості житла для всіх одержувачів грошової компенсації, яким призначено грошову компенсацію.

«З початком повномасштабного російського вторгнення, та як наслідок, тимчасову окупацію частини території нашої країни, багато сімей захисників та захисниць, родин полеглих воїнів були вимушені виїхати у безпечніші регіони України», – сказала міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна, коментуючи прийняті рішення.

«Ми підготували відповідні напрацювання, і сьогодні Уряд їх прийняв. Адже всі ми розуміємо, що держава має допомоги з житлом сім’ям – ВПО наших воїнів, які ціною власного життя та здоров’я боронять Україну від ворога. Дякую всім членам Уряду за підтримку цих дійсно важливих змін. Мінветеранів й надалі робитиме усе можливе, щоб українські захисники і захисниці були забезпечені житлом», – наголосила міністерка.

Нагадаємо, з військових заборонили «вибивати» борги за простроченими кредитами

Фото з сайту Мінветеранів