З військових заборонили «вибивати» борги за простроченими кредитами

Кредитодавцям, кредиторам та коректорам під час воєнного стану заборонили «взаємодіяти» з військовослужбовцями з приводу простроченої заборгованості по кредиту. Законопроєкт №7414 «Про споживче кредитування» щодо врегулювання простроченої заборгованості на період дії воєнного, надзвичайного стану» Верховна Рада ухвалила в цілому. За це проголосували 302 нардепи.

Відповідно до ухваленого законопроєкту, якщо людина повідомила про належність до захищених законом категорій осіб, кредитодавці, нові кредитори, колекторські компанії, фізичні та юридичні особи, залучені на договірних засадах до безпосередньої взаємодії з кредитоотримувачем, не мають права за власною ініціативою взаємодіяти з нею та її близькими. Заборона триватиме протягом воєнного стану та протягом 90 днів після його завершення чи скасування.

До захищених законом категорій належать:

1. Військовослужбовці Збройних сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів спецпризначення, утворених згідно із законами України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спецзв’язку та захисту інформації України, які проходять військову службу в Україні.

2. Військовослужбовці, які стали особами з інвалідністю через захворювання, пов’язане з проходженням військової служби чи після звільнення їх зі служби, але яке пов’язане з проходженням військової служби.

3. Члени родин військових, які загинули, померли, пропали безвісти.

4. Особи, які перебувають у полоні, особи, з якими нема зв’язку, осіб, зниклих безвісти.

Повідомити про своє небажання комунікувати з кредитодавцем кредитоотриувачі можуть за допомогою будь-якого доступного каналу зв’язку (електронна пошта, телефон), реквізити якого розміщено на вебсайті кредитодавця або нового кредитора. При цьому потрібно надати копії документів, які підтверджують належність до захищеної законом категорії:

1. Довідку за формою, встановленою додатком №2 закону, скріплену гербовою печаткою та підписану командиром (начальником, керівником) або особою, яка його заміщує, відповідного структурного підрозділу, в якому проходить службу такий військовослужбовець, або керівником територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який здійснив заходи щодо призову споживача на військову службу.

2. Посвідчення інваліда війни.

3. Інформацію, надану державним підприємством, яке виконує функції Національного інформаційного бюро, про те, що особа утримується в полоні або перебуває у заручниках держави-агресора, або включена до реєстру як така, з якою втрачено зв’язок, або зникла безвісти.

Нагадаємо, бійцям-добровольцям з інвалідністю та родинам загиблих захисників поновили виплату одноразової грошової допомоги.