Від російської агресії страждають не лише вузи, школи і дитячі садочки, а і заклади позашкільної освіти. До таких, зокрема, відносяться дитячо-юнацькі спортивні школи, гуртки, клуби, мали академії наук і мистецтв, дитячі табори, будинки творчості та юних техніків, дитячі бібліотеки тощо.
За даними державної статистики, на 1 січня 2022 року в Україні працювало 1263 заклади позашкільної освіти, які відвідували понад 1 млн 14 тис. дітей. Станом на кінець липня повністю зруйновано 12 таких закладів та 60 пошкоджено, про що повідомили в Міністерстві освіти. Найбільше будівель постраждали в Донецькій, Харківській, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Київській, Сумській та Чернігівській областях.
У новому 2022/23 навчальному році освітню діяльність як у шкільних, так і у позашкільних закладах Міністерство рекомендує розпочати 1 вересня 2022 року. Форма організації освітнього процесу (очна, дистанційна, змішана) обирається в залежності від безпекової ситуації в кожному населеному пункті.
Керівники закладів освіти несуть персональну відповідальність за організацію безпечних умов для здобувачів освіти та всіх працівників закладу у разі проведення освітнього процесу в очному форматі. Освітній процес у очному режимі запроваджується в приміщеннях або будівлях у межах розрахункової місткості споруд цивільного захисту, що можуть бути використані для укриття в разі сигналу «Повітряна тривога» або інших відповідних сигналів.
Для організації дистанційного навчання розроблено методичні рекомендації щодо навчання за допомогою дистанційних технологій і відповідні навчальні матеріали, розміщені на сайтах і соціальних сторінках державних центрів позашкільної освіти.
В Міносвіти наголошують, що позашкільна освіта є важливою складовою системи освіти, метою та завданням якої є розвиток здібностей дітей і молоді у сфері освіти, науки, культури, фізичної культури, спорту, технічної та іншої творчості, національно-патріотичне виховання, формування моральних цінностей, а також здобуття первинних професійних знань, вмінь і навичок, необхідних для подальшої самореалізації та професійної діяльності.
З детальними рекомендаціями щодо організації освітньої діяльності в позашкільних закладах у 2022/2023 навчальному році можна ознайомитися за посиланням.
На початку липня Міносвіти також надало рекомендації щодо нового навчального року в школах і вузах.
Нагадаємо, батьки самі обиратимуть формат шкільного навчання дітей.
Фото УНІАН